Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

2 listopada - Dzień Zaduszny

2013-11-03 15:11

DSC07302.resized.JPG

     W Kościele Katolickim drugi listopada to czas wspominania wszystkich zmarłych, którzy jeszcze nie dostąpili chwały nieba. Nasze modlitwy kierujemy w tym dniu głównie za dusze pokutujące w czyśćcu.

     W tym dniu tradycyjnie w naszej parafii odbywa się uroczysta Msza Św. z procesją i wypominkami na cmentarz górny.

Czytaj więcej

1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

2013-11-03 15:11

DSC07286.resized.JPG

     Uroczystość Wszystkich Świętych to szczególny dzień w kalendarzu liturgicznym Kościoła. Wspominamy wtedy tych wszystkich, którzy już cieszą się chwałą nieba, chociaż niekoniecznie zostali oficjalnie uznani przez Kościół za błogosławionych czy kanonizowanych.

     Chociaż uroczystość ma radosny charakter, to jednak w naszej polskiej tradycji właśnie w tym dniu odwiedzamy groby na naszych cmentarzach, odczytywane są wypominki za zmarłych i odprawiane specjalne nabożeństwa. W naszej parafii w dzień Wszystkich Świętych odbywają się nieszpory połączone z procesją na cmentarz dolny oraz wypominki na cmentarzu.

Czytaj więcej

Wieczór Świętych

2013-11-03 15:11

DSC07048.resized.JPG

     W tym roku Uroczystość Wszystkich Świętych poprzedziło szczególne czuwanie - wieczór świętych. Zorganizowane przez Duszpasterzy oraz Grupę Młodzieżową nabożeństwo odbyło się 31 października o godz. 2000. We wspólnych modlitwach, śpiewie i procesji na cmentarz uczestniczyło niespełna 200 parafian i gości. Za obecność pragniemy w imieniu organizatorów serdecznie podziękować. I już zapraszamy za rok!

     Zachęcamy do obejrzenia kilku fotografii z czuwania.

Czytaj więcej

Czuwanie Młodzieży Sercańskiej - Sosnowiec 2013

2013-11-03 14:11

czu2.JPG

     Kolejne czuwanie młodzieży z parafii sercańskich odbyło się w nocy z 26 na 27 października w Sosnowcu. Spotkanie zostało zatytułowane - Rok Wiary... i co dalej? gdyż tematem czuwania była właśnie nasza wiara, którą powinniśmy niesutannie umacniać.

     Czuwanie rozpoczęło się koncertem zespołu Exodus 15. Następnie ks. Przemek ze Stadnik wygłosił nam specjalną konferencję dotyczącą "Przymnażania wiary". Kolejnym punktem była medytacja krzyża z San Damiano, po której odbyła się krótka przerwa na kawę, herbatę i pączki :D

     Następnie młodzież z tutejszej parafii przedstawiła krótką pantomimę dotyczącą naszych "7 świateł wiary" - czyli 7 sakramentów. Potem miała miejsce adoracja Najś. Sakramentu oraz spowiedź. O godz. 130 została odprawiona uroczysta Msza Św. Kazanie wygłosił ks. Tadeusz Michałek SCJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z czuwania.

Czytaj więcej

Tydzień Papieski

2013-10-20 15:10

IMG_7906.JPG

     Od ubiegłej niedzieli rozpoczęliśmy w naszej parafialnej wspólnocie Tydzień Papieski. W niedzielę, 13 X odbyła się zbiórka pieniędzy na Stypendium dla Uzdolnionej Młodzieży prowadzona przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. 16 X obchodziliśmy uroczystą rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Natomiast w niedzielę, 20 X po Mszy Świętej o godz 1100 dzieci z klasy II szkoły podstawowej przedstawiły program muzyczno - słowny o bł. Janie Pawle II. Ostatnim dniem uroczystych obchodów będzie wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II, które obchodzimy 22 października.

Czytaj więcej

Nowy numer "Lepiej być"

2013-10-20 15:10

lb1 151.png

     Ukazał się nowy numer naszej parafialnej gazetki "Lepiej być". Jest on także dostępny na naszej stronie internetowej, zakładka "Lepiej być". Autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by