Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Lednica 2013 "W imię Ojca" - Fotogaleria

2013-06-13 22:06

1234.JPG

     Minęło już kilkanaście dni od najwspanialszego spotkania młodzieżowego pod słońcem, czyli LEDNICY 2013. Wrażenia i emocje, które kilka dni po były nie do opisania, teraz już troszkę opadły i możemy ze spokojem powiedzieć, że już czekamy na Lednicę w 2014 roku. A żeby zachęcić do wzięcia udziału zapraszamy do fotogalerii. :)

Czytaj więcej

Nowy numer "Lepiej być"

2013-06-10 22:06

lb1.png

     Ukazał się nowy numer naszej parafialnej gazetki "Lepiej być". Zachęcamy szczególnie do zapoznania się z artykułem dotyczącym stulenia naszej parafii, gdzie została zaprezentowana historia węglowskiej straży pożarnej. Numer jest także dostępny w zakładce Lepiej być na naszej stronie internetowej. Autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Czytaj więcej

Zakończenie oktawy Bożego Ciała

2013-06-08 06:06

DSC00365.jpg

     W czwartkowe popołudnie po Mszy Świętej o godz. 1800 uroczystą procesją zakończyliśmy okres oktawy Bożego Ciała. Odbyła się tradycyjna procesja wokół kościoła do czterech przygotowanych przez młodzież ołtarzy, gdzie zostały odczytane fragmenty ewangelii. Po Mszy Świętej poświęciliśmy także wianki oraz odbył się obrzęd błogosławieństwa dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Zmarł kardynał Stanisław Nagy Sercanin

2013-06-05 15:06

nagy.jpg

„Do powiedzenia mam dwa słowa, w których jest zamknięte to, z czym chcę iść do nieba, ale i na ziemię dzisiaj: przepraszam i dziękuję. Jakże bardzo przepraszam i jakże dziękuję niebu. Jakże bardzo ziemię przepraszam i ziemi dziękuję".

Czytaj więcej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

2013-06-02 23:06

DSC06658.resized.JPG

     Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało była dla naszej wspólnoty kolejnym świadectwem wiary w nieustanną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Od czasów średniowiecza czcimy naszego Pana ukrytego pod postaciami Chleba i Wina, ukrytego w monstrancji, w tabernakulum... A w ten szczególny dzień sam Chrystus "zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi".

     W tym roku w naszej parafii tradycyjnie "udało się" zamówić pogodę, gdyż deszcz przestał padać dokładnie w czasie Mszy Św. i podczas procesji z kościoła górnego do parafialnego. Procesja do czterech ołtarzy zgromadziła wielu parafian i gości. Wyjątkowo dużo osób było też zaangażowanych w oprawę procesji: służba liturgiczna, niosący feretrony, obrazy, figury, sztandary, orkiestra dęta OSP, niosący baldachim, dzieci pierwszokomunijne oraz dziewczynki sypiące kwiaty i wielu innych. Pierwszy raz cała trasa procesji była przystrojona przez grupę młodzieżową.

     Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystości.

Czytaj więcej

Bierzmowanie

2013-06-02 23:06

DSC06535.resized.JPG

     W poniedziałek, 27 maja, czyli dzień po uroczystości Zesłania Ducha Świętego młodzież z gimnazjum przystąpiła do sakramentu bierzmowania, czyli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Młodzieży z klas II i III sakramentu udzielił ks. biskup Józef Wróbel. W swoim kazaniu zwrócił uwagę na problem wiary wśród dzisiejszego młodego pokolenia, które musi ciągle wybierać, czy iść sladami Chrystusa, czy wybierać łatwiejszą drogę bez Boga. To szczególne wydarzenie jest nie tylko zewnętrznym znakiem wejścia w dorosłe chrześcijańskie życie, lecz także osobistym przyznaniem się i zaufaniem Bogu.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęciowej.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by