Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Nowy numer "Lepiej być".

2013-05-06 20:05

lb1.png

     Ukazał się nowy numer naszej parafialnej gazetki "Lepiej być". Jest on także dostępny w zakładce "Lepiej być" na naszej stronie internetowej. W numerze rozpoczynamy serię artykułów przygotowujących nas do obchodów 100-lecia parafii. Autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Czytaj więcej

Rozpoczęcie nabożeństw majowych

2013-05-05 17:05

DSC05760.resized.JPG

     Ostatni dzień miesiąca kwietnia to tradycyjnie czas uroczystego rozpoczęcia nabożeństw majowych. Podczas szczególnego nabożeństwa prosiliśmy Matkę Bożą o jej nieustanną opiekę nad nami i wstawiennictwo u Boga w naszych codziennych problemach i troskach. Słowami litanii loretańskiej wychwalaliśmy Jej niezmierzoną dobroć i matczyną troskę o swoje dzieci rozproszone po całym świecie. Na koniec wzięliśmy udział w procesji wokół kościoła, która zwiastuje nam wszystkim rozpoczęcie tego szczególnego maryjnego czasu łaski. 

Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do udziału oraz do podtrzymywania zwyczaju majówek przy kapliczkach, figurach itp.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii zdjęciowej z tej uroczystości.

Czytaj więcej

PODZIĘKOWANIE

2013-05-02 00:05

tytytyty.JPG

     30 kwietnia 2013r. nasza strona parafialna została odwiedzona od czasu jej powstania po raz 100 000! Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, zarówno parafianom jak i odwiedzającym nas gościom za wsparcie i pozytywne słowo o naszej działalności. Internet, podobnie jak pozostałe media jest nie tylko narzędziem rozrywki i relaksu, ale to także dobre miejsce do informowania się i szerzenia nowoczesnej ewangelizacji. Dlatego tym bardziej cieszymy się z tak wielkiego zainteresowania stronką - istnieje bowiem dopiero półtorej roku - i zachęcamy do dalszych odwiedzin.

                                               Duszpasterze i Administratorzy

Czytaj więcej

Zaproszenie na Sercańskie Czuwanie Młodzieży

2013-04-22 12:04

551075_448968408511571_2002630113_n.jpg

     Zapraszamy na wiosenne czuwanie młodzieżowe, które tym razem odbędzie się w nocy z 4 na 5 maja w Lublinie. Tematem spotkania będzie budowanie swojego życia i wiary: "Tu jest coś więcej niż cegła...".

     Zapisy w kancelarii parafialnej lub poprzez facebook.

Więcej informacji --> czytaj dalej :)

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2013

2013-04-22 12:04

dzien_ziemi.jpg

     Pomódl się dziś za wszystkich mieszkańców Ziemi, zwłaszcza za naszych liderów i decydentów, którzy podejmują w naszym imieniu ważne decyzje. Ucz się rozumieć świat przyrody dookoła siebie. Zastanów jak możesz zatroszczyć się o Boże Stworzenie wokół siebie. Nie bój się swych katolickich zasad i priorytetów, zwłaszcza w obronie biednych, bezbronnych i wykorzystywanych. 

     Dzisiaj kolejny Międzynarodowy Dzień Ziemi. Zastanówmy się co możemy zrobić we własnym zakresie, aby zadbać o naszą planetę, o jej czystość zarówno fizyczną jak i duchową. Postarajmy się o poszanowanie wielkiego dzieła stworzenia wokół nas.

Czytaj więcej

Droga Światła - 12 IV

2013-04-14 01:04

DSC05508.resized.JPG

     Kilkanaście dni po Wielkanocy podejmujemy kolejny trud pójścia za Chrystusem. Tym razem Zmartwychwstały Pan przekazał nam czternaście stacji chwały swojego zwycięstwa nad śmiercią. To zwycięstwo otworzyło nad drogę do Królestwa Bożego. Dlatego w ubiegły piątek w ramach kolejnego czuwania młodzieżowego z okazji Roku Wiary, mogliśmy uczestniczyć w niezwykłej "Drodze Światła". Podczas pieszej wędrówki z kościoła parafialnego do kościoła górnego rozważaliśmy ewangeliczne wydarzenia od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego. Nastrój Drogi Krzyżowej został zmieniony poprzez "symboliczne światło" na atmosferę zwycięstwa Chrystusa nad złem tego świata. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by