Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

"Zimowa" Młodzieżowa Droga Krzyżowa

2013-03-16 02:03

DSC03487.resized.JPG

     "Lepiej jest jednak niczego nie planować, a wszystko jakoś samo się ułoży". Te słowa idealnie opisują piątkową "ekstremalną" Drogę Krzyżową dla młodzieży naszef parafii. Jeszcze w czwartek do południa nic nie wskazywało, że nagły atak zimy tak zmieni nasze plany... A jednak! I chociaż było zimno, śniegu co najmniej po kolana, a wokoło ciemno, to jednak udało się nam pokonać swoje słabości i przejść razem z Chrystusem Jego Drogę Krzyżową... 

Czytaj więcej

Kardynał Jorge Mario Bergoglio z Argentyny nowym Papieżem!

2013-03-13 21:03

franciszek_ap_600.jpeg

Konklawe wybrało nowego papieża, został nim 76-letni kardynał Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. Nowy Papież przyjął imię Franciszek. Papież ukazał się po godzinie 2000 na balkonie Bazyliki Świętego Piotra po słowach "Habemus papam", wypowiedzianych przez kard. Jean-Louisa Taurana. - Bracia i siostry, dobry wieczór! - tymi słowy Franciszek przywitał się z wiernymi. 

Czytaj więcej

KONKLAWE 2013

2013-03-11 21:03

konklawe.jpg

     Ostatnia kongregacja kardynałów przed konklawe odbyła się dzisiaj w Watykanie. Uczestniczyło w niej 152 purpuratów. A już we wtorek o godz. 10.00 w bazylice św. Piotra wszyscy kardynałowie obecni w Rzymie odprawią po łacinie Mszę św. w intencji wyboru papieża. Przewodniczyć jej będzie dziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Angelo Sodano, który wygłosi też homilię. Po południu, o 16.30 z Kaplicy Paulińskiej wyruszy procesja do Kaplicy Sykstyńskiej. Kardynałowie elektorzy uroczyście wejdą w niej na konklawe. 

W intencji kardynałów zebranych na konklawe modli się cały Kościół, dlatego zechciejmy także i my włączyć się w tą duchową opiekę nad wyborem nowego Papieża.

     Więcej przydatnych informacji oraz aktualności związanych z konklawe można znaleźć na stronie internetowej Katolickiej Agencji Informacyjnej ekai.pl

Czytaj więcej

Niedziela Radości - Laetare

2013-03-10 09:03

letare.jpg

IV niedziela Wielkiego Postu jest nazywana Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Jej nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście: Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie. Cieszcie się i weselcie, którzyście się smucili, radujcie się i nasyćcie się z piersi pociechy waszej. Uradowałem się, gdy mi powiedziano: Pójdziemy do domu Pańskiego!

Jej symbolem jest także rózowy kolor szat liturgicznych. 

Czytaj więcej

Wspomnienie św. Dominika Savio, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza

2013-03-09 02:03

savio.jpg

     9 marca obchodzimy w kalendarzu liturgicznym wyjątkowe wspomnienie - św. Dominika Savio. Ten niepozorny chłopiec, który został Świętym jest znany przede wszystkim jako patron ministrantów i wszystkich służących przy ołtarzu. Dlatego w tym dniu szczególnie pragniemy polecić Bogu całą węglowską wspólnotę LSO, prosząc o wytrwałość w służbie i Boże błogosławieństwo w codziennym życiu. 

Czytaj więcej

Apel Jasnogórski z Janem Pawłem II - galeria

2013-03-03 23:03

IMG_6748.jpg

     Każda wieczór w pierwszą sobotę miesiąca to w naszej parafii czas szczególnej modlitwy apelowej. Jej tradycja sięga czasów choroby i śmierci naszego ukochanego Papieża, Jana Pawła II. Od tamtego czasu, czyli przełomu marca i kwietnia 2005 roku nieprzerwanie co miesiąc spotykamy się na modlitwie i rozważaniach słów Jana Pawła II w duchu jasnogórskiego apelu. Zachęcamy każdego do udziału w tych szczególnych spotkaniach!

       Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej

z ostatniego Apelu z Janem Pawłem II (2 marca 2013r.)

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by