Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Niedziela Grobowa przed odpustem MB Nieustającej Pomocy

2012-06-30 02:06

Stało się to już tradycją, że tydzień przed odpustem zarówno w dolnym, jak i górnym kościele na cmentarzach odprawiana jest Msza Święta. Chcemy w ten sposób włączyć także naszych zmarłych w przeżywanie tego wielkiego święta naszej parafialnej wspólnoty. Dlatego też 17 czerwca bardzo tłumnie zgromadziliśmy się na dolnym cmentarzu, podczas Mszy Świętej wieczornej. Była to świetna okazja do modlitwy za naszych bliskich zmarłych oraz odpowiedniego przygotowania się do uroczystości odpustowej.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią kazania, które zostało wygłoszone podczas Niedzieli Grobowej przez ks. Eugeniusza Kowalskiego.

Czytaj więcej

Prawie jak EURO, czyli Piłka w Stopnicy 2012

2012-06-29 14:06

stp4.png

16. czerwca, gdy cała europa żyje piłkarskimi mistrzostwami w Stopnicy koło Buska-Zdroju odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Służby Liturgicznej o Puchar Prowincjała Księży Sercanów. Blisko 20 zespołów ministrantów i lektorów walczyło o zwycięstwo. Byli tam także (pod czujnym okiem selekcjonera ks. Gienka :P) nasi zawodnicy, którym w tym roku do sukcesu brakło niewiele, gdyż zajęli najgorsze dla sportowców miejsca tuż za podium.

Czytaj więcej

Święto Szkoły w Węglówce

2012-06-29 13:06

_DSC2371.JPG

Od kilkudziesięciu lat Węglowskiej Szkole patronuje św. Józef rzemieślnik. Ten wspaniały człowiek, opiekun Matki Bożej i Jezusa, jest także przykładem ofiarnej i ciężkiej pracy. Pracy, która przynosi owoce i satysfakcję. Takiego patrona warto mieć ze sobą i na lekcji, na  klasówce i na przerwie, czy na boisku. I postać takiego Patrona pokazali nam uczniowie ZPO Węglówka.

Czytaj więcej

Poświęceni Bożemu Sercu - Msza Święta na "Jaroszach"

2012-06-13 19:06

_DSC3661.JPG

Msza Święta przy Kapliczce na Jaroszach to stały punkt czerwcowego kalendarza naszej parafii. Kapliczka poświęcona Najświętszemu Sercu Jezusa, położona w urokliwym miejscu, nieopodal pamiątkowego obelisku II wojny światowej, jest miejscem ciekawym turystycznie, ale też obowiązkowym punktem corocznej modlitwy i Eucharystii dla wielu parafian i gości.

Czytaj więcej

Procesja Bożego Ciała 2012

2012-06-10 10:06

_DSC3045.JPG

"Zagrody nasze widzieć przychodzi,

i jak się jego dzieciom powodzi".

Boże Ciało to uroczystość, podczas której manifestujemy swoją wiarę. Barwne i odświętne procesje pokazują nasze przywiązanie do Chrystusa i wiarę w jego obecność w Eucharystii. Jest to także naszym, węglowskim zwyczajem, by uczcić Jezusa obecnego w Białej Hostii procesją z górnego kościoła do kościoła parafialnego. Po drodze tradycyjnie odczytano cztery ewangelie przy wcześniej przygotowanych ołtarzach. Dobra pogoda, pierwy podczas procesji występ orkiestry OSP, liczne delegacje niosące sztandary, feretrony, obrtazy i figury, wielka liczba wiernych - tak w skrócie można opisać naszą czwartkową procesję.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z Bożego Ciała.

Czytaj więcej

Nowy numer "Lepiej być"

2012-06-10 10:06

lb 1.png

     Ukazał się nowy, specjalny numer "Lepiej być". W całości jest on poświęcony nawiedzeniu obrazu Jezusa Miłosiernego, które odbędzie się w naszej parafii w lipcu. W numerze jest także zawarty program tej uroczystości. Autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

Cały numer jest także dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce "Lepiej być".

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by