Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

Dni skupienia dla Gimnazjalistów przed Bierzmowaniem

2017-04-25 21:04

snieznica2.jpg

     W niedzielę, 23 kwietnia zakończył się drugi wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży, która 13 maja o godz. 11:00 przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk bpa Adama Musiałka SCJ. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację tych dni skupienia, Księżom, animatorom oraz Kierownictwu Ośrodka na Śnieżnicy na czele z Ks. Janem Zającem. 
     Natomiast w tym tygodniu w sobotę odbędzie się tradycyjne czuwanie wiosenne zorganizowane przez Księży Sercanów w Bełchatowie. Zapisy w Kancelarii Parafialnej, wyjazd w godzinach popołudniowych w sobotę, powrót w niedzielę nad ranem. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

30 kwietnia br. - wyjazd do Katedry Wawelskiej

2017-04-23 18:04

W przyszłą niedzielę jesteśmy zaproszeni do Katedry Wawelskiej, aby w ramach dekanatu dobczyckiego wziąć udział w nowennie ku czci św. Stanisława. Początek nowenny o godz. 17.30. Przy tej okazji jest możliwość bezpłatnego zwiedzenia z przewodnikiem krypt królewskich, dzwonnicy z dzwonem Zygmunta oraz muzeum katedralnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy! Zorganizujemy autobus. Wyjazd spod kościoła planujemy ok. 14.30. Zapisy do środy włącznie. Koszt - dobrowolna ofiara.

Czytaj więcej

Wielki Czwartek i Piątek - Triduum Paschalne

2017-04-15 12:04

_DSC3410 (Kopiowanie).JPG

"Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, a myśmy Go za skazańca uznali."

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystości Triduum Sacrum w naszej parafii. 

Czytaj więcej

Parafialna Droga Krzyżowa

2017-04-10 12:04

17857968_1195817027195926_1758532774_n.jpg

     Było krótko, bo tylko nieco ponad 2 kilometry, ale ekstremalnie, bo z deszczem i wiatrem. Po raz kolejny odbyła się parafialna Droga Krzyżowa z kościoła dolnego do górnego. Mimo wielu przeszkód udało się nam przejść drogą wiary, nadziei i miłości. Jak co roku wielu parafian i gości wzięło udział w tym wydarzeniu, a krzyż podczas drogi niosły m.in. kobiety, mężczyźni, młodzież bierzmowana, ministranci i lektorzy. 
     Warto zaznaczyć, ze w tym roku rozważania drogi krzyżowej napisali węglowianie. Każda stacja był więc nieco innym, osobistym spojrzeniem na wielkie wydarzenia z historii zbawienia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do tego nabożeństwa.  

Czytaj więcej

Niedziela Palmowa w Parafii Węglówka

2017-04-10 11:04

17793292_1195806963863599_4051048_n.jpg

     Słoneczna niedziela, kolorowa niedziela, Dzień Pański. Przychodzimy do kościoła z palmami, aby podtrzymać rodzinną tradycję, aby spróbować swoich możliwości w konkursie na tę najpiękniejszą i najwyższą palmę wielkanocną... Ale przychodzimy też jako tłum wiwatujących z powodu przyjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Cieszymy się, że Jezus jest z nami, że dzisiaj przyjeżdża do nas i pragnie nam przekazać swoją Dobrą Nowinę. 
     W niedzielę, zakończyliśmy także rekolekcje wielkopostne. Za wszelką naukę, dobre słowo i uśmiech dziękujemy Księdzu Przemysławowi Bukowskiemu, który przez te kilka dni rekolekcji zdobył nas na nowo dla Boga.
     Przed Mszą św. o godz. 1100 odbyła się tradycyjna procesja z palmami, a po Mszy wybraliśmy najpiękniejsze palmy. Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii z tej Mszy św. 

Czytaj więcej

Węglowska Droga Krzyżowa

2017-04-09 16:04

Poszczególne stacje Biblijnej Drogi Krzyżowej przygotoewali mieszkańcy Węglówki. Zostały one poddane do modlitwy w dniu 7 kwietnia podczas tradycyjnej już Drogi Krzyżowej z dolnego kościoła do górnego.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by