Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

Katecheza Adwentowa - 27.11.2016r. (NAGRANIE)

2016-11-28 20:11

     Zachęcamy do odsłuchania nagrania z pierwszej w tym roku Katechezy Adwentowej. Spotkanie odbyło się w I niedzielę Adwentu w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy na kolejne.

 

Czytaj więcej

Wizytacja Kanonicza Księdza Biskupa Damiana Muskusa

2016-11-28 20:11

954_0926.JPG

     W niedzielę, 20 listopada miała miejsce wizytacja kanonicza naszej parafii przez Księdza Biskupa Damiana Muskusa. Ksiądz Biskup odprawił m.in. Mszę św. o godz. 1130, wygłosił kazanie oraz spotkał się z przedstawicielami różnych Grup Parafialnych: Radą Parafialną, LSO, Młodzieżą, Oazą Dzieci Bożych, Różami Różańcowymi i innymi. Wcześniej odwiedził także Szkołę w Węglówce. Po Mszy św. o godz. 1130 pobłogosławił także kaplice przedpogrzebową.

Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z uroczystej sumy.

Czytaj więcej

Pogrzeb śp. Mariana Henryka Wrembel

2016-11-25 09:11

W dniu  23 listopada br.  w Zakopanem zmarł  Marian Henryk Wrembel, lat 83 (mąż Zofii Drabik pochodzącej z Węglówki). Różaniec w intencji zmarlego 25.11.br. o godz. 18.00 w kaplicy przedpogrzebowej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 26 listopada br. (sobota).  Różaniec w kościele parafialnym o godz. 13.30, a  godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała zmarłego do grobu na  cmentarzu. Śp. Mariana Henryka Wrembel polecamy modlitwie Parafian.

 

 

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

Czytaj więcej

Pogrzeb śp. Mariana Zięby

2016-11-21 23:11

W dniu  20 listopada br.  zmarł  Marian Zięba, lat 54 (Węglówka 97). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 listopada br. (środa). Wprowadzenie ciała zmarłego do kaplicy przedpogrzebowej o godz. 13.00, pożegnanie Rodziny, różaniec w kościele parafialnym o godz. 13.30, a  godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała zmarłego do grobu na  cmentarzu. Śp. Mariana Ziębę polecamy modlitwie wszystkich Parafian..

 

 

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

Czytaj więcej

Wizytacja kanoniczna Bpa Damiana Muskusa OFM w parafii

2016-11-13 00:11

W dniu 20 listopada br. w naszej parafii bedzie miała miejsce wizytacja kanoniczna. Zazwyczaj odbywa sie ona w parafii raz na pięć lat. Przprowadzi ja biskup pomocniczy Archidiecezji krakowskiej J.E. bp Damian Muskus OFM

Czytaj więcej

Nowenna przed Jubileuszowym aktem przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

2016-11-13 00:11

Komentarz do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

Wprowadzenie

Myśl o potrzebie aktu intronizacyjnego została zapoczątkowana w związku z wszczęciem w archidiecezji krakowskiej w 1996 roku procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Rozalii Celakówny, krakowskiej pielęgniarki i mistyczki, zmarłej w czasie II wojny światowej. Wówczas światło dzienne ujrzały jej zapiski i można było poznać treść udzielonych jej objawień prywatnych, w których Jezus domaga się m.in. aktu intronizacyjnego od narodu polskiego. Świadczy o tym choćby ten zapis: „Jest ratunek dla Polski: jeżeli mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności przez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów i całkowitym zwrotem do Boga”.

Wieść o tego typu żądaniach Jezusa w objawieniach danych Celakównie szybko się rozniosła. Pojawiło się wiele inicjatyw oddolnych, których celem było doprowadzenie do aktu intronizacyjnego. Konferencja Episkopatu Polski powołała w 2004 roku Zespół ds. Społecznych Aspektów Intronizacji Chrystusa Króla. Od początku było wielu ludzi dobrej woli, autentycznie zaangażowanych w dzieło intronizacji Jezusa, zawierzających realizację swoich dążeń i oczekiwań Boskiej Opatrzności i wspierających pasterzy Kościoła w Polsce wytrwałą i cierpliwą modlitwą na rzecz należytego rozeznania sprawy. Okazało się również, że analogiczna myśl o konieczności uznania Chrystusa swoim Panem i Zbawicielem stanowi centralny rys duchowości i formacji wielu wspólnot i stowarzyszeń w Polsce, zwłaszcza środowiska oazowego i charyzmatycznego; jest też u podstaw spotkań młodzieży w Lednicy.

Ta niezwykła zbieżność myśli rzeszy wiernych, inspirowana nie tylko prywatnymi objawieniami, ale mająca wyraźne podstawy biblijne i szerokie rozwinięcie w nauczaniu Kościoła, szczególnie w encyklice „Quas Primas” Piusa XI, nie mogła być lekceważona, ani odkładana na bok. Pasterze Kościoła dostrzegli w niej bardzo konkretny oddźwięk zmysłu wiary ludu Bożego. W 2013 roku biskupi powołali do istnienia Zespół ds. Ruchów Intronizacyjnych. Owocem dialogu i współpracy Zespołu z przedstawicielami różnych ruchów intronizacyjnych jest zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by