Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Pielgrzymka LSO Węglówka do Krakowa

2016-09-20 02:09

42.jpg

     W sobotni poranek około 30-osobowa grupa ministrantów i lektorów wyjechała na pielgrzymkę do Krakowa. W pierwszej kolejności chłopcy zwiedzili Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Następnie przejechali do Krakowa -Płaszowa, gdzie najpierw odbyła się konferencja, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz Sławomir Kamiński. Po konferencji przez pewien czas trwaliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu, można było też skorzystać z sakramentu pokuty. Po adoracji uczestniczyliśmy we Mszy św.

     Po części dla ducha nadszedł czas na coś dla ciała. Zagraliśmy mecz z drużyną LSO Płaszów. Zwyciężyliśmy po zaciętym meczu w deszczowej aurze aż 4:2. Nagrodą był smaczny poczęstunek z salce parafialnej w Krakowie-Płaszowie.

Czytaj więcej

Imieniny Księdza Sergieja

2016-09-20 01:09

_DSC9975.JPG

     Podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 1100 modliliśmy się szczególnie w intencji ks. Sergieja, wikariusza w naszej parafii. Z okazji imienin okolicznościowe życzenia złożyły liczne delegacje parafialne: dzieci pierwszokomunijne, Mali Węglowianie, Koło Gospodyń, Służba Liturgiczna, Młodzież, Orkiestra Dęta OSP oraz starsi przedstawiciele parafii z p. Sołtys.

     Dziękujemy Księdzu Sergiejowi za Jego posługę w naszej parafii. Życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień kapłańskiego życia.

Czytaj więcej

Zlot na Suchej Polanie 2016

2016-09-14 00:09

DSC_3688.JPG

     W drugi weekend września na Przełęczy Sucha (Sucha Polana) odbył się XXVI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. W tym roku po raz kolejny spotkaliśmy się, aby uczcić pamięć o bohaterach walk o wolność dla naszego kraju. Zlot rozpoczęliśmy Mszą św. Następnie miał miejsce Apel Poległych, a po nim odczytano listę ofiar walk partyzanckich w naszej okolicy. Potem odbyło się uroczyste złożenie kwiatów i wieńców oraz wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia. Na koniec każdy z uczestników mógł posilić się wojskową grochówką lub kiełbaską z grilla.
     Wśród wielu uczestników byli także przedstawiciele naszej miejscowości: uczniowie Gimnazjum w Węglówce oraz Grupa Młodzieżowa.

Czytaj więcej

Festyn z okazji Dożynek Parafialnych 2016 - FOTOGALERIA

2016-09-06 00:09

951_0440.JPG

     Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii zdjęciowej z festynu parafialnego, który odbył się po Mszy św. dożynkowej przy kościele parafialnym w Węglówce. Dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia. 

Czytaj więcej

Nowy numer "Lepiej być"

2016-08-28 11:08

lb1.jpg

     Właśnie ukazał się nowy, sierpniowo - dożynkowy numer naszej parafialnej gazetki "Lepiej być". Tym razem możemy przeczytać m.in. wypowiedzi na temat Światowych Dni Młodzieży, wywiad z Księdzem Proboszczem oraz wspomnienia z Sercańskich Dni Młodych. Dziękujemy za wszelką pomoc w powstaniu tego numeru i zachęcamy do zapoznania się z jego treścią także w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej w zakładce "Lepiej być". 

Czytaj więcej

Msza św. przy Kapliczce na osiedlu Weszkówka - sierpień 2016

2016-08-24 22:08

_DSC9906.JPG

Jasnogórska Pani, Tyś naszą Hetmanką,

Polski Tyś Królową i najlepszą Matką.

Spójrz na polskie domy, na miasta i wioski.

Niech z miłości Twojej słynie naród Polski!

     Msza święta przy Kapliczce p.w. Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Weszkówka co roku gromadzi wielu parafian i gości. Ma to swój urok - spotkanie modlitwene w górskiej atmosferze, otaczająca nas przyroda, bliskość piękna stworzenia. To wszystko oraz padający deszcz było obecne podczas niedzielnej Eucharystii. Dziękujemy wszystkim za przybycie na tę Mszę św. oraz Orkiestrze Dętej OSP za występ muzyczny. 

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by