Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Apel Jasnogórski - lipiec 2016

2016-07-17 16:07

DSC_3399 (Kopiowanie).JPG

     Ostatnie przed ŚDM 2016 spotkanie ze słowami Ojca Świętego i Bożym Miłosierdziem było także okazją do modlitwy nieco "międzynarodowej". Gościmy w naszej parafii młodzież z Finlandii, która już w piątek przybyła do Węglówki, aby poznać i zwiedzić nasz kraj, a następnie wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. W sobotni wieczór odmówiliśmy m.in. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w wersji śpiewanej i angielskiej oraz zaśpiewaliśmy Hymn ŚDM po angielsku. Dziękujemy przyjaciołom z Finlandii za obecność i życzymy miłego pobytu!

Czytaj więcej

Spotkanie organizacyjne dla rodzin przyjmujących pielgrzymów, Wolontariuszy oraz Komitetu Parafialnego

2016-07-17 15:07

sp7.jpg

   Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze kwestie związane z przyjęciem, zakwaterowaniem i wyżywieniem pielgrzymów, którzy będą przebywać w naszej parafii podczas Światowych Dni Młodzieży.
   Dziękujemy za liczne przybycie i aktywne włączenie się w spotkanie. W najbliższym czasie do domów rodzin dotrą wolontariusze parafialni z informacjami szczegółowymi oraz elementami oznaczenia domów. Na stronie internetowej pojawi się też kilka informacji podsumowujących zebranie w zakładce po lewej stronie.

Czytaj więcej

Kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją - lipiec 2016

2016-07-17 15:07

DSCF8007 (Kopiowanie).JPG

     W okresie od maja do października w naszej parafii odbywają się (każdego 13-ego dnia miesiąca) odbywają się szczególne nabożeństwa dziękczynno-błagalne kierowane do Matki Bożej Fatimskiej. Podobnie jak w poprzednich miesiącach w środę, 13 lipca uczestniczyliśmy w modlitwie maryjnej oraz procesji z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i obecność na tym nabożeństwie.
Na kolejne nabożeństwo zapraszamy już w sierpniu.

Czytaj więcej

Spotkanie ŚDM-owe w parafii Węglówka

2016-07-11 23:07

da8974491ab798842f3c5e7ae0040042.jpg

     W najbliższy piątek w kościele o godz. 19:00, spotkanie przedstawicieli rodzin przyjmujących w swoich domach pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do udziału w nim także Komitet Parafialny, woluntariuszy młodzieżowych oraz wszystkich chętnych do pomocy w godnym przyjęciu naszych gości z zagranicy.

Czytaj więcej

Festyn pożegnalny Ks. Proboszcza Krzysztofa Ligockiego

2016-07-07 22:07

IMG_1730 (Kopiowanie).JPG

     W sobotę, 2 lipca odbył się festyn pożegnalny Księdza Proboszcza Krzysztofa Ligockiego. Po Mszy wieczornej delegacja parafian zaprosiła Księdza na plac przykościelny, gdzie najpierw wystąpiła Orkiestra Dęta, następnie Koło Gospodyń Wiejskich z zespołem Mali Węglowianie. Następnie w trakcie dalszego występu Orkiestry mogliśmy usłyszeć regionalne piosenki w wykonaniu mieszkańców naszej parafii i przybyłych gości-artystów.
     Po zakończeniu części artystycznej odbyła się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał zespół "Bez nazwy". Około godziny 21 wypuszczone zostały lampiony szczęścia - nasze węglowskie światełko do nieba. Zabawę zakończyliśmy około północy.
     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego festynu: sponsorom napojów, kiełbasy, piwa i pozostałych atrakcji, młodzieży za przygotowanie i organizację tej imprezy oraz parafianom za liczny przybycie.

Czytaj więcej

Budowa Kaplicy Cmentarnej w parafii Węglówka

2016-06-29 12:06

IMG_1645 (Kopiowanie).JPG

     Od 2 kwietnia trwają prace przy budowie kaplicy cmentarnej na cmentarzu parafialnym. W obecnej chwili wykonywane są prace kamieniarskie oraz wykończeniowe wewnątrz budynku. Wstawiono już okna, oczekujemy na montaż witraży. Efekty pracy można obejrzeć na zdjęciach.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by