Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

Pierwsza Msza szkolna w nowym roku szkolnym

2015-09-24 21:09

_DSC1427 (Kopiowanie).JPG

Tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca odbyła się Msza św. szkolna. Wzięli w niej udział nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZPO Węglówka. Podczas Mszy św. modliliśmy się także w intencji Światowych Dni Młodzieży. Dziękujemy klasie III gimnazjum za przygotowanie liturgii w tym dniu. 

Czytaj więcej

XXV Zlot Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie

2015-09-14 22:09

IMG_0353 (Kopiowanie).JPG

      Tegoroczny Zlot na Suchej Polanie był wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze - już XXV raz spotykamy się w tym szczególnym miejscu, aby uczcić pamięć o tych, którzy przelali własną krew, abyśmy dzisiaj mogli być wolni, abyśmy dzisiaj mogli o sobie mówić: jestem Polakiem. 
     Nie sposób jednak zapomnieć o dwóch dość smutnych wydarzeniach. W minionym roku odeszli do "domu Ojca" dwaj szczególnie związani z tym zlotem ludzie: ś.p. Stanisław Cichoń, komandor i główny organizator zlotu. Bez Jego charakterystycznego głosu ciężko nam będzie przeżywać kolejne Zloty.

     Drugą osobą jest ś.p. Zbigniew Łodziński ps. "Niedźwiedź". Postać znana każdemu, kto choć raz uczestniczył w Zlocie. Uczestnik walk partyzanckich w rejonie Kamiennika i Łysiny, zawsze swoją obecnością zaszczycał nas na Suchej Polanie. 

     Wspaniałe pozostaje to, że coraz więcej dzieci i młodzieży uczestniczy w tych wydarzeniach. Jest to chyba najpiękniejsza lekcja historii, jaką mogą otrzymać. 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęciowej. 

Czytaj więcej

Mali Węglowianie na festiwalu "Beskidzka Podkówecka 2015"

2015-09-14 22:09

IMG_0426 (Kopiowanie).JPG

     Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z występu zespołu "Mali Węglowianie" na V festiwalu "Beskidzka Podkówecka" w Wiśniowej. 

Czytaj więcej

Procesja Fatimska - 13 września

2015-09-14 21:09

IMG_0498 (Kopiowanie).JPG

     Przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie zgromadziło wielu parafian i gości. Podczas Mszy św. polecaliśmy Bogu nasze prośby i błagania. Modliliśmy się także o dobre przygotowanie do ŚDM w Krakowie. Po nabożeństwie odbyła się tradycyjna procesja wokół kościoła. 

     W tym dniu podczas Mszy św. wieczornej polecaliśmy także opiece Maryi naszą orkiestrę dętą OSP Węglówka, która swoim występem uświetniła nabożeństwo. Po Mszy św. dla członków orkiestry oraz ich rodzin zorganizowano spotkanie przy grillu. 

Czytaj więcej

Msza św. młodzieżowa - ŚDM 2016

2015-09-14 21:09

IMG_0073 (Kopiowanie).JPG

     W ubiegły piątek Grupa Młodzieżowa rozpoczęła oficjalnie nowy rok formacyjny. Podczas Mszy św. modliliśmy się nie tylko o dobre przeżycie tego okresu, ale także szczególnie o jak najlepsze przygotowanie się do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Pomagać nam w tym będą comiesięczne spotkania w formie Mszy św. oraz Adoracji oraz zwyczajne, cotygodniowe zbiórki, na które serdecznie zapraszamy - każdy piątek po Mszy św. wieczornej. 

Czytaj więcej

Zaproszenie na czuwanie - Turbacz

2015-09-12 21:09

11900071_898219686919772_8938664490880942783_n.jpg

     W czasie Sercańskich Dni Młodych byliśmy "Skazani na Miłość" doświadczyliśmy, że od Boga nie da się uciec, zamknąć na Niego oczy, że będzie on stał i pukał do naszych drzwi, że będzie czekał i z cierpliwością nas szukał, za nami gonił. Ale słowo "Skazani", to trochę prowokacja...nikt z nas nie jest skazany na Boga, bo choć on jest "Wszechmogący, to czasami wygląda tak jakby nic nie mógł". Boga, Jego obecność w naszym życiu, przyjaźń z nim, każdy z nas może w swojej wolności wybrać, zdecydować się, podjąć wędrówkę z Bogiem u boku. Czy jest łatwe? Pewnie nie, pewnie nie zawsze...ale osiągalne, jak osiągalne są górskie szczyty. Potrzeba cierpliwości, wytrwałości, odrobinę zadbania o siebie, wysiłku....a przede wszystkim wiary, że warto. Zapraszamy na wędrówkę na górski szczyt...kto wie może właśnie tam spotkasz Boga i siebie!

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by