Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Zakończenie oktawy Bożego Ciała

2015-06-11 23:06

IMG_0256 (Kopiowanie).JPG

   Tydzień po Bożym Ciele zakończyliśmy w naszej parafii oktawę tej uroczystości. W czwartek o godz. 1800 odprawiona została uroczysta Msza św. w której wzięło udział wielu parafian i gości. Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo czerwcowe, a po nim tradycyjna procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Przy każdym ołtarzu odczytana została ewengelia, a także modliliśmy się we wspólnych intencjach. Następnie Ksiądz dokonał poświęcenia wianków oraz specjalnego błogosławieństwa dzieci.
     Podczas całej oktawy modliliśmy się także w intencji ŚDM 2016, a w dzisiejszej procesji niesiony były symbole ŚDM przez LSO, dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii.

Czytaj więcej

W imię Ducha Świętego - LEDNICA 2015

2015-06-09 00:06

l2.jpg

     Około osiemdziesiąt tysięcy młodych ludzi zebrał po raz kolejny na Lednickich Polach ojciec Jan Góra. Tegoroczne spotkanie odbyło się w pierwszą sobotę czerwca, a przyświecały mu słowa: "W imię Ducha Świętego".
     Z naszej parafii w tym roku wyjechała na to spotkanie prężna, 40-osoba grupka, wspierana troszkę przez "przyjaciół z okolic". Cieszy nas bardzo coraz większe zainteresowanie spotkaniami na Lednicy i zapraszamy w przyszłym roku, 4 czerwca! :)
Więcej informacji, galerie zdjęciowe na stronie Lednicy -> kliknij tutaj

Zachęcamy też do obejrzenia naszej fotogalerii.

Czytaj więcej

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

2015-06-09 00:06

bc16.JPG

Panie, dobry jak Chleb,

bądź uwielbiony od swego Kościoła...

 

     W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Polsce ten dzień nazywa się zwyczajowo "Boże Ciało". Jest to nasza manifestacja wiary i przywiązania do Boga i Jego wielkiej miłości. Poprzez uczestnictwo w barwnych procesjach staramy się pokazać nasze przymierze z Jezusem Chrystusem, który przychodzi do nas w odwiedziny.
     W tegorocznej procesji wzięło udział wielu parafian i gości. Podczas Mszy św. i procesji grała orkiestra dęta OSP Węglówka, niesiono feretrony, obrazy, figury, chorągwie i sztandary. W procesji nie zabrakło też dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiaty. Dziękujemy Bogu za piękną pogodę i cudowne duchowe przeżycie, wszystkim aktywnie uczestniczącym w procesji oraz przygotowującym ołtarze, serdeczne Bóg zapłać!
Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii.

Czytaj więcej

Bierzmowanie 2015

2015-06-02 21:06

IMG_0140 (Kopiowanie).JPG

     2 czerwca w parafii Węglówka miała miejsce uroczystość Bierzmowania. 42 młode osoby przyjęły sakrament umocnienia w chrześcijańskiej wierze, nadziei i miłości. Sakramentu Bierzmowania udzielił ks. biskup Damian Muskus, który jest także Koordynatorem ŚDM 2016. Podczas Mszy św. modliliśmy się za organizację ŚDM, a młodzież bierzmowana oraz parafianie odśpiewali hymn ŚDM. Przez całą uroczystość towarzyszyły nam symbole ŚDM.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Małopolski konkurs gazetek parafialnych im. ks. prałata Tadeusza Juchasa

2015-05-27 14:05

gc1.jpg

     23 maja w Ludźmierzu odbył się finał I Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych im. ks. prałata Tadeusza Juchasa. W konkursie zorganizowanym przez redakcję Gościa Niedzielnego wzięło udział 20 redakcji gazetek parafialnych z wielu zakątków archidiecezji krakowskiej. Zwyciężyła redakcja gezetki "Apostoł Czyżyński" z Krakowa. W konkursie udział wzięła także nasza parafialna gazetka "Lepiej być".
Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierają powstawanie i publikację kolejnych numerów.

więcej informacji: ->Krakowski Gość Niedzielny

Czytaj więcej

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

2015-05-21 21:05

DSC00253 (Kopiowanie).JPG

 Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu obchodziliśmy radosne święto Wniebowstąpienia. Dzień ten był także dla naszej parafii szczególnym świętem - do pierwszej komunii przystąpiły dzieci z klasy drugiej SP. Wspaniała uroczystość była ukoronowaniem ich rocznego wysiłku włożonego w jak najlepsze poznanie Chrystusa, najlepszego przyjaciela dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii z uroczystości.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by