Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Młodzieżowa Droga Krzyżowa

2015-03-22 11:03

_DSC7032-resized.jpg

     W ubiegły piątek odbyła się Droga Krzyżowa zorganizowana przez Grupę Młodzieżową. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła od kościoła parafialnego do kapliczki na osiedlu Dział. W tym szczególnym nabożeństwie wzięło udział ponad 40 osób. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Rekolekcje Wielkopostne 2015

2015-03-22 01:03

rekolekcje2015graf.jpg

     W najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, program rekolekcji jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła i umieszczony w gablocie. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. Zenon Siedlarz SCJ. Prosimy o modlitwę w intencji dobrych owoców tegorocznych rekolekcji.

Program rekolekcji jest także dostępny w aktualności.

Czytaj więcej

V niedziela Wielkiego Postu 2015 - rozważanie...

2015-03-22 01:03

wielki_post_news01.jpg

Ewangelia według św. Jana

     Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon /Bogu/ w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go mówiąc: Panie, chcemy ujrzeć Jezusa. Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi. A Jezus dał im taką odpowiedź: Nadeszła godzina, aby został uwielbiony Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec. Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Nie, właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław Twoje imię. Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię.

     Tłum stojący /to/ usłyszał i mówił: Zagrzmiało! Inni mówili: Anioł przemówił do Niego. Na to rzekł Jezus: Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

Czytaj więcej

PromoVideo Misterium 2015

2015-03-15 01:03

plakat1.jpg

     Zachęcamy do obejrzenia i udostępniania filmiku promującego tegoroczne Misterium Męki Pańskiej. Przypominamy - Misterium odbędzie się 29 marca (Niedziela Palmowa) o godz. 15:00 i 18:00 w Sali Gimnastycznej ZPO Węglówka.

     Serdeczne podziękowania dla Sylwii za stworzenie tego filmiku.

 


Czytaj więcej

IV niedziela Wielkiego Postu 2015 - rozważanie...

2015-03-14 11:03

wielki_post_krzyz.jpg

Niedziela radości - LAETARE

Ewangelia według świętego Jana

     A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

     A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.

Czytaj więcej

Plebiscyt na "Najlepsze Koło Gospodyń w Małopolsce"

2015-03-12 22:03

54f9d715edad8_p.jpg

     Zachęcamy do wspierania naszego Koła Gospodyń w plebiscycie Dziennika Polskiego na "Najlepsze Koło Gospodyń w woj. małopolskim". Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy wysłać SMS o treści KOLOGOSP.38 na numer 72355.

Więcej informacji na stronie -> kliknij tutaj

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by