Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:





Aktualności:

Wielkanocny Poniedziałek - 21 IV

2014-05-05 14:05

dza2.jpg

Drugi, radosny dzień świąt Wielkiej Nocy ukazuje nam poprzez czytania liturgiczne wielką chwałę Zmartwychwstałego. Św. Piotr w tych słowach daje świadectwo o zmartwychwstaniu Jezusa: "zabiliście Go, ale w ten sposób wypełnił się Boży plan, zabiliście, ale Bóg Go wskrzesił, bo jest mocniejszy niż śmierć; otwórzcie oczy, bo na waszym pokoleniu wypełniają się słowa Pisma, więc i wy możecie być zbawieni!"

Podczas gdy jedni dają świadectwo o Zmartwychwstaniu, inni robią wszystko, by zafałszować rzeczywistość – polecają rozgłaszać, że ciało Pana zostało wykradzione przez Jego uczniów. Nie ma to nic wspólnego z szukaniem prawdy, jest tylko żałosną próbą ocalenia swego autorytetu... Jednak Zmartwchwstały Pan żyje i śmieć nie ma nad nim już władzy.

     Wielkanocny poniedziałek to także stara tradycja "Dziadów". Pochodzi ona z czasów wojen z tatarami. Legenda głosi, że do wielu miejscowości przybyli z niewoli tatarskiej jeńcy. Mieli jednak obcięte języki, przez co wydawali tylko głośne jęki i okrzyki. Mieszkańcy przyjęli owych tułaczy i zaopiekowali się nimi. Do dzisiaj ta tradycja kultywowana jest w wielu miejscowościach w naszej okolicy - młodzi chłopcy przebrani w stroje "dziadów", z maskami na twarzach chodzą po wsiach, polewając wodą młode panny.

Czytaj więcej

Zmartwychwstanie Pańskie - FOTOGALERIA

2014-04-23 14:04

DSC09679.resized.JPG

"Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary
Składają jej wierni uwielbień swych dary.
Odkupił swe owce Baranek bez skazy,
Pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy.

(...)

Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy.
O, Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy."

Czytaj więcej

Święte Triduum Paschalne

2014-04-23 13:04

DSC09412.resized.JPG

     Święta Wielkanocne nie są tak rodzinne i ciepłe jak Boże Narodzenie, jednak dla chrześcijan mają większe  znaczenie. Apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian (15,17) stwierdza jednoznacznie: jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara. Zmartwychwstanie Jezusa to centralne święto w roku liturgicznym. Poprzedza je uroczyste Triduum Paschalne.

     Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się liturgią Eucharystyczną Wieczerzy Pańskiej wieczorem w Wielki Czwartek, a kończy nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Oprócz Mszy św. Wieczerzy Pańskiej Święte Triduum obejmuje liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek oraz liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna się w sobotę po zachodzie słońca. Centrum tych dni stanowi liturgia Wigilii Paschalnej.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęciowej.

Czytaj więcej

Niedziela Palmowa 2014

2014-04-23 13:04

     Tym razem pogoda dopisała i procesja z palmami przed uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym odbyła się w ciepłej i miłej atmosferze. Jak co roku święciliśmy palmy, które symbolizują naszą radosć z Chrystusowego przyjazdu do Jerozolimy.

     Jednak druga nazwa tego dnia - Niedziela Męki Pańskiej - nie pozwala nam zapomnieć o ostatecznym celu tego uroczystejgo wjazdu Chrystusa. Czytany podczas Liturgii Słowa opis Męki Pańskiej uświadamia nam, jak wielkie cierpienie i ból znosił Jezus, byśmy mogli znowu wejść do Królestwa Bożego.

Czytaj więcej

Parafialna Droga Krzyżowa

2014-04-23 13:04

DSC_8684.resized.jpg

     Kolejny rok przeszliśmy Chrystusową Drogą na Golgotę. Udowodniliśmy sobie i innym, że potrafimy razem z Szymonem Cyrenejczykiej wziąć Chrystusowy krzyż, że potrafimy spojrzeć na Jezusa jak Jego Matka, że potafimy z Weroniką otrzeć zakrwawioną twarz Chrystusa... Jednak czasami jesteśmy po tej drugiej stronie, popychamy Zbawiciela, krzyczymy na Niego, bijemy, drwimy. A na końcu obdzieramy z szat, przybijamy do krzyża i czekamy aż umrze...

     Jednak nie umrze na wieki! Po trzech dniach radość zmartwychwstania pokona wszelką ciemność nocy!

     I z taką właśnie wiarą wróciliśmy z tradycyjnej Drogi Krzyżowej pomiędzy kościołem parafialnym, a kościołem górnym. Wielu parafian i gości po raz kolejny pokazało swoją chęć "pójścia za Chrystusem".

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Lista czuwania LSO - Triduum Paschalne

2014-04-17 15:04

     Zachęcamy ministrantów i lektorów do zapoznania się z grafikiem dotyczącym czuwania przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Znajduje się on w zakładce Grupy Parafialnie -> LSO.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by