Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Droga Światła - 12 IV

Autor: AiT / zdjęcia: PW | Data: 2013-04-14 01:04

     Kilkanaście dni po Wielkanocy podejmujemy kolejny trud pójścia za Chrystusem. Tym razem Zmartwychwstały Pan przekazał nam czternaście stacji chwały swojego zwycięstwa nad śmiercią. To zwycięstwo otworzyło nad drogę do Królestwa Bożego. Dlatego w ubiegły piątek w ramach kolejnego czuwania młodzieżowego z okazji Roku Wiary, mogliśmy uczestniczyć w niezwykłej "Drodze Światła". Podczas pieszej wędrówki z kościoła parafialnego do kościoła górnego rozważaliśmy ewangeliczne wydarzenia od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego. Nastrój Drogi Krzyżowej został zmieniony poprzez "symboliczne światło" na atmosferę zwycięstwa Chrystusa nad złem tego świata. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.


     Gdyby Droga Krzyżowa naprawdę kończyła się na stacji XIV, zatrzymując nas przy pogrzebie Pana Jezusa, rzeczywiście bylibyśmy godni politowania. Intuicja podpowiedziała więc chrześcijanom konieczność dobudowania stacji XV, przynoszącej nadzieję Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa, które zapowiada i nam, grzesznym ludziom, niezwykłą perspektywę Życia.
Co prawda, tę XV stację stanowi każda świątynia, a dokładniej każda Eucharystia i każde tabernakulum - ale chyba jednak za mało to dla nas, wiecznych pesymistów, trzymających wzrok wyjątkowo nisko przy ziemi. W konsekwencji takiej postawy jesteśmy nawet gotowi uznawać swoje grzechy wobec Ukrzyżowanego za nas i dla nas Zbawiciela, ale nie potrafimy żyć w ŚWIETLE !
Jak to dobrze, że pobożność ludowa wiernych dopracowała się tego, iż do VIA CRUCIS dopisała VIA LUCIS ! Pozostaje mieć nadzieję, że te świetlane stacje,które rozważamy zadomowią się nie tylko w świątyniach czy w plenerze tak, jak stacje tradycyjnej Drogi Krzyżowej, ale wpiszą się wyraźnie w nasz styl myślenia, styl życia ludzi, którzy naprawdę uwierzyli Zmartwychwstałemu Panu. Któremu cześć i chwała na wieki wieków. Amen.

Galeria:

DSC05380.resized.JPGDSC05390.resized.JPGDSC05451.resized.JPGDSC05458.resized.JPGDSC05465.resized.JPGDSC05466.resized.JPGDSC05479.resized.JPGDSC05508.resized.JPGDSC05511.resized.JPG Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by