Przyjęcie nowych lektorów do grona LSO

Autor: AiT | Data: 2013-12-09 22:12

Lektor to ważna posługa w Kościele. Wiąże się nie tylko z przekazywaniem i odczytywaniem Słowa Bożego, ale też z postawą apostolstwa wśród wiernych, do których się zwraca. Dlatego każdy lektor, a właściwie – Ministrant Słowa Bożego – jest odpowiedzialną funkcją w parafialnej wspólnocie.

W ostatnią niedzielę, 8 grudnia (Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz II Niedziela Adwentu) do grona lektorów naszej parafii dołączyło 11 kandydatów. Uroczysta ceremonia przyjęcia odbyła się podczas Mszy Świętej o godz. 1100.

Po kilku tygodniach przygotowań, uczestnictwa w spotkaniach i ćwiczeniach z liturgiki, fonetyki, śpiewu oraz biblijnych – jedenastu ministrantów przyjęło godność lektora parafii Węglówka. Przysięgę złożyli:

Tomasz Weszka

Damian Sukta

Dawid Drabik

Szymon Kubowicz

Piotr Matluch

Krzysztof Ślósarz

Szymon Szewczyk

Marcin Drabik

Sławomir Popławski

Dawid Obajtek

Hubert Goliński

Msza Święta rozpoczęła się uroczystym wejściem procesyjnym, następnie kandydaci trzymając alby w rękach zgłosili swoją obecność. Poprzez zwykłe „jestem” wyrazili gotowość do przyjęcia funkcji lektora. Następnie zostały poświęcone alby, które kandydaci założyli i kolejno składali przysięgę. Po zaśpiewaniu uroczystego hymnu „Chwała” rozpoczęła się liturgia słowa, a następnie liturgia eucharystyczna, podczas której nowi lektorzy wykonywali wszystkie posługi. Podczas ofiarowania zostały złożone szczególne dary: świeca, kosz białych róż, wino, hostia.

Na koniec nowi lektorzy złożyli okolicznościowe życzenia i podziękowania. Młodym lektorom, ale też całemu gronu LSO życzymy powodzenia i pomyślności w służbie przy ołtarzu.