Złoty jubileusz kapłaństwa ks. Stanisława Jaska

"50 lat dzisiaj mija od pełnej tajemnic chwili
Gdyś klęcząc przed Księdzem Biskupem głowę w pokorze schylił

A Biskup w imieniu Chrystusa wzniósł ręce nad skronie schylone
I dłonie Twe namaścił, by były już poświęcone.
Włożył Ci ornat na barki, poczułeś wnet ciężar krzyża
Ale podjąłeś go chętnie bo on do Boga Cię zbliża
I dano Ci moc przedziwną, moc Boską, wręcz niepojętą
By duszę w grzechu zakutą rozgrzeszyć, uczynić świętą!"

Ks. Stanisław Jasek w szerszym środowisku znany jest jako prałat, czyli Kapelan Honorowy Ojca Świętego. Urodził się w Węglówce, 20 maja 1937. W 1964 roku przyjął święcenia kapłańskie. Później wędrował z Bogiem przez różne miejsca Polski. Wiele razy powracał w rodzinne strony w odwiedziny - zawsze z radością i uśmiechem wymalowanym na twarzy. W ubiegłą niedzielę, tj. 22.06.2014 r. przyjechał do Węglówki ze specjalną intencją. Pięćdziesiąta, jubileuszowa rocznica święceń kapłańskich. Na to wyjątkowe wydarzenie stawiło się wielu księży związanych z naszą parafią oraz przyjaciół Księdza Jubilata. Kazanie na temat  kapłaństwa, powołania oraz na temat samego Jubilata wygłosił ks. Józef Gaweł SCJ, również nasz rodak. Na uroczystości obecna była także rodzina księdza Stanisława. Podczas Mszy św. zagrała orkiestra dęta OSP Węglówka, a schola parafialna zaśpiewała psalm.

Pod koniec Mszy Św. jubilat odebrał mnóstwo kwiatów i drobne prezenty od przedstawicieli dzieci, młodzieży, dorosłych, zespołu regionalnego "Mali Węglowianie" oraz rodziny i przyjaciół. Zwieńczeniem było tradycyjne "Sto Lat", które wybrzmiało z instrumentów naszej orkiestry.

Księdzu Stanisławowi Jaskowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, wytrwania w głębokiej wierze, nadziei, miłosierdzia i wielu łask Bożych.