Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Autor: AiT | Data: 2015-02-18 08:02

     Dzisiaj rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. W środę popielcową mamy podjąć drogę osobistej poprawy i nawrócenia. Dlatego podczas każdej Mszy św. dokonujemy tradycyjnego obrzędu posypania głów popiołem.

     Wielki Post to okazja do uczestniczenia w tradycyjnych nabożeństwach z nim związanych, lecz także innych spotkaniach proponowanych przez Duszpasterzy. Więcej informacji znajdziemy w aktualności. 


      Droga Krzyżowa jest w naszej parafii odprawiana w kościele parafialnym w każdy piątek. O godzinie 16.00 ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o 16.30 rozpoczyna się Droga Krzyżowa dla dzieci. Kolejno o 17.00 jest odprawiana Msza Święta, a zaraz po niej odbywa się Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

     Gorzkie Żale (z kazaniem pasyjnym) śpiewane są w każdą niedzielę o godzinie 16.00, zaraz po nich jest wieczorna Msza Święta.

     Misterium Męki Pańskiej to już tradycyjny element Wielkiego Tygodnia. Już po raz piąty będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym widowisku, które opowiada o największych tajemnicach naszej wiary. Planowany termin to Niedziela Palmowa, 29 marca, godziny będą jeszcze podane, gdyż podobnie jak rok temu Misterium zostanie wystawione dwukrotnie. Ponadto 21 marca (sobota) Misterium zostanie wystawione w Limanowskim Domu Kultury w Limanowej.

     Droga Krzyżowa Drogami Węglówki. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy starać się pokonać trasę pomiędzy Kościołem Parafialnym i Kościołem Górnym i uczestniczyć równocześnie w rozważaniach Chrystusowej Drogi na Golgotę. Tradycyjnie odbędzie się ona dokładnie tydzień przed Wielkim Piątkiem, czyli 27 marca w godzinach popołudniowych.

     Młodzieżowa Droga Krzyżowa to zwyczaj rozpoczęty w 2012 roku, kiedy to w dość dużej grupie udało się nam przejść trasę od Kapliczki na Jaroszach do Kapliczki na Szczałbie. Dwa lata temu w zimowych warunkach przeszliśmy trasę z kościoła parafialnego na Lubomir, a w poprzednim roku doszliśmy do kapliczki na os. Weszkówka. W tym roku pragniemy kontynuować ten zwyczaj, ale prawdopodobnie zmieni się trasa wędrówki, o czym z pewnością poinformujemy. Planowany termin to 20 marca, godzina 18.00. 

     Czuwanie Młodzieżowe. Od początku roku liturgicznego Grupa Młodzieżowa przygotowuje czuwania na które serdecznie zapraszamy młodzież z Węglówki oraz sąsiednich parafii.  W Wielkim Poście przewidujemy jedno takie czuwanie, a o bliższych terminach będziemy informować.

     Rekolekcje Wielkopostne. Zgodnie z poprzednimi latami rekolekcje odbędą się w Wielkim Tygodniu, czyli w dniach 29 marca - 1 kwietnia. Plan rekolekcji będzie zamieszczony w numerze gazetki parafialnej "Lepiej być".

     Zachęcamy też do uczestniczenia w Rekolekcjach Internetowych: "Mleko i miód" - prowadzenie o. Adam Szustak OP.

     O wszelkich zmianach czy nowych wiadomościach będziemy informować na bieżąco. Serdecznie Zapraszamy!

Galeria:

wp.jpg Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by