Misterium Męki Pańskiej 2015

Autor: AiT | Data: 2015-03-07 14:03

W Niedzielę Palmową, 29 marca po raz szósty Grupa Młodzieżowa wystawi Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Spektakl odbędzie się w Sali Gimnastycznej ZPO Węglówka dwukrotnie: o godz. 1500 oraz o 1800. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, zarówno parafian jak i mieszkańców okolicznych miejscowości.

-> informacje szczegółowe

-> film z Misterium 2013

Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania odbędzie się dwa razy:
-21 marca 2015r. (sobota) w Limanowskim Domu Kultury w Limanowej
-oraz 29 marca (Niedziela Palmowa) w Sali Gimnastycznej Szkoły w Węglówce DWUKROTNIE:
*godz. 15:00
*godz. 18:00
Informacje odnośnie godziny spektaklu w LDK w najbliższym czasie.

WSTĘP WOLNY!

***
Tradycją jest, że w ostatnia niedzielę Wielkiego Postu czyli Niedzielę Męki Pańskiej (Niedzielę Palmową) grupa młodzieży z Węglówki przedstawia wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.
Także w tym roku pragniemy zaprosić Państwa na to szczególne wydarzenie, które, mamy nadzieję, będzie także poruszającym sumienie przeżyciem duchowym.

Więcej o historii Sztuk Pasyjnych na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Misterium_męki_Pańskiej

***

Historia tego wydarzenia sięga roku 2010, kiedy to zachęceni sukcesem pierwszych po paru latach przerwy Jasełek Węglowskich, postanowiliśmy pójść za ciosem i spróbować swoich sił w bardziej poważniejszej sztuce, bardziej poważniejszej gałęzi teatru. Zwyciężyła ciekawość, chęć pokazania, że "damy radę" i oczywiście także pragnienie urozmaicenia wielkopostnego czuwania na chwałę Wielkanocy.

***

Scenariusz tego spektaklu powstał parę tygodni przed Niedzielą Palmową 2010r. Zaraz potem rozpoczęły się pierwsze próby, przygotowania i prace. Trzeba przyznać, że przy nadzwyczaj skromnym budżecie i często braku zaufania ze strony innych udało się nam przygotować Misterium, które zgromadziło ponad 400 osób. Wszystko to zawdzięczamy wsparciu naszych Duszpasterzy, ks. Krzysztofa oraz ks. Eugeniusza. Cieszymy się, że także bez większych problemów udostępniono nam salę gimnastyczną w ZPO Węglówka.

***

Na pewno nie było łatwo, ale sukces zachęcił nas do dalszej pracy i kontynuacji tego co zaczęliśmy w następnych latach. Od 2013r. Misterium wystawiane jest dwukrotnie.

mst1.JPG Powrót do Strony Głównej