Podziękowanie Fatimskiej Pani

Data: 2011-10-17 00:10

13-ego października zakończyliśmy uroczystym nabożeństwem i procesją wokół kościoła półroczny okres, podczas którego swe modlitwy kierowaliśmy do Matki Bożej Fatimskiej.

13 maja br. minęła 87. rocznica pierwszych objawień fatimskich Matki Bożej. Ostrzegając świat przed zagrażającym niebezpieczeństwem, Matka Najświętsza wskazała na grożące człowiekowi potępienie, przypominała, że rozwiązanie wszelkich problemów można znaleźć jedynie w Bogu. Należy odrzucić największe zło – grzech, i dążyć do poprawy poprzez modlitwę, post i pokutę.

W Polsce kult Matki Bożej Fatimskiej rozszerzył się za czasów pontyfikatu Jana Pawła II. Od 13 października 1995 r. do 13 października 1996 r. figura Matki Bożej Fatimskiej nawiedziła wszystkie parafie w naszej Ojczyźnie.

Figura MB

W naszej parafialnej wspólnocie w tym roku po raz pierwszy został wprowadzony zwyczaj procesji fatimskich, ponieważ od ponad roku w kościele parafialnym istnieje specjalna kapliczka, poświęcona właśnie Maryi Fatimskiej. I trzeba przyznać, że ten sposób okazywania czci Maryi stał się podobnie jak w całej Polsce bardzo popularny. Począwszy od maja, aż do października, trzynastego każdego miesiąca,  staraliśmy się jak najliczniej gromadzić się na specjalnych nabożeństwach, podczas których dziękowaliśmy za wstawiennictwo, ale i prosiliśmy o pomoc w naszych sprawach, problemach, kłopotach. Po nabożeństwie wspólnie uczestniczyliśmy w procesji, podczas której młodzież żeńska naszej parafii niosła figurę Matki Bożej Fatimskiej.

Powrót do Strony Głównej