Menu:

MÓDLMY SIĘ:

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:Zaproszenie

Autor: AiT | Data: 2015-12-06 00:12

     Parafialny Komitet Światowych Dni Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w rekolekcjach ŚDM „Dla nas i całego świata”.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 12 grudnia o godz. 16:30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Z tej okazji będzie organizowany wyjazd z naszej parafii na to szczególne spotkanie. Zapisy w Kancelarii Parafialnej lub u członków Komitetu Parafialnego do środy włącznie.

Więcej informacji znajduje się w gablotce przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.


DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA

 

     W związku z rozpoczęciem w grudniu tego roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, na 7 miesięcy przed ŚDM, przygotowaliśmy wyjątkowy projekt: oficjalne rekolekcje „Dla nas i całego świata”.

 

     Od grudnia do czerwca, podczas 7 spotkań, które odbywać się będą w sobotnie popołudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, specjalnie zaproszeni goście z Polski i świata wprowadzą nas w temat miłosierdzia, uczynków miłosierdzia i poprowadzą modlitwę. Dzięki relacjonowanej na żywo i dostępnej w Internecie transmisji, nagraniom oraz tłumaczeniom, które znajdziecie na naszej stronie www, w rekolekcjach wezmą udział młodzi z całego świata. W ten sposób wszyscy razem spotkają się na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego na długo przed ŚDM.

Każde spotkanie będzie miało podobny scenariusz. Spośród polskich, najbardziej poczytnych, młodych blogerów katolickich, wybraliśmy do roli prowadzących Tomka Adamskiego i Mateusza Ochmana – związanych na co dzień ze Stacją 7.

W pierwszej części spotkania będą oni rozmawiać z zaproszonymi gośćmi na temat uczynków miłosierdzia; o taką refleksję poprosił nas Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na ŚDM 2016.

Zgromadzeni w Sanktuarium obejrzą też materiał filmowy o 12 krakowskich świętych, którzy pełnili omawiane uczynki; ich postawy promują w ramach duchowych przygotowań do ŚDM przedstawiciele duszpasterstw akademickich Krakowa.  

O godzinie 18:00 celebrować będziemy wspólną Eucharystię, po niej rozpocznie się część ewangelizacyjna spotkania: konferencja prowadzących, zakończona modlitwą uwielbienia. Wszystkim spotkaniom towarzyszył będzie śpiew schól i młodzieżowych zespołów religijnych. W konfesjonałach Sanktuarium będą dyżurować kapłani.

 

Pierwsze spotkanie w ramach rekolekcji „Dla nas i całego świata” – już 12 grudnia. Gościć będziemy ojców Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii. 

Tematem będą uczynki: grzeszących upominać i głodnych nakarmić. Usłyszymy o św. Stanisławie, biskupie i męczenniku, oraz o Bracie Albercie, a także o tym, jak u źródeł powinniśmy rozumieć Boże Miłosierdzie. 

 

Najbliższe kolejne spotkania, tym razem ze znanymi polskimi kaznodziejami, odbędą się 16 stycznia (gościem będzie ks. Michał Olszewski SCJ) oraz 20 lutego (o. Adam Szustak OP).

Każde spotkanie rozpoczynamy o godzinie 16:30.

 

Zapraszamy!!

 

Galeria:

dla_nas_800px.jpg Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by