Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

 

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

„Uważajcie” i „czuwajcie” to wezwania Jezusa skierowane do swoich uczniów, a więc i do nas. Postawa, w której jest obecna uwaga i czujność sprzyja stałej gotowości na spotkanie przychodzącego Pana. Pielęgnujmy więc ją u siebie. Niech pomocą w tym względzie będzie częstsze czytanie Bożego Słowa i udział w Roratach. Właśnie podczas tych Mszy św. przywołujemy przykład Maryi, jako Panny wciąż otwartej na sprawy Boże i umiejącej rozpoznawać znaki czasu.  

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a zarazem Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Co prawda, nie jest to okres pokutny, niemniej jednak podejmujemy wysiłek pracy nad sobą, aby być zawsze przygotowanym na spotkanie z naszym Zbawicielem. Pomocą dla nas w  tym względzie mają być Msze św. roratnie, które w naszym kościele parafialnym będą sprawowane, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę zaś, o godz. 7.00. Po Mszy św. w sobotę wspólne śniadanie w salce na plebanii z wyjątkiem ostatniej soboty. Zapraszamy do licznego udziału w roratach wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci, które na nowo będą losować nawiedziny figurki Matki Bożej.

2. Adwent rozpoczyna również nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia – zmianka tajemnic różańcowych. Prosimy o modlitwę w intencji pojednania, zgody w rodzinach, sąsiedztwach i społeczeństwie oraz szacunek dla każdego ludzkiego życia od poczęcia po naturalną śmierć.

W przedsionku kościoła można dzisiaj  składać ofiary związane z posługą Pana Organisty.

4. Dzisiaj w Dobczycach - rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Spotkania będą odbywać się także przez dwie kolejne niedziele: o godz. 14.00.

5. W środę, w ramach przygotowania do I Komunii św., zapraszamy Dzieci z klasy III i ich Rodziców na Nowennę, Mszę św. oraz spotkanie. a w przyszłą niedzielę na dodatkową Mszę św. rodzinną w kościele parafialnym, o godz. 9.00, podczas której Dzieci otrzymają medaliki.

6. Środa jest również dniem wspomnienia św. Mikołaja. Po Mszy św. roratniej, o godz. 18.00 -  „spotkanie z Mikołajem”. Zapraszamy szczególnie Scholę, Ministrantów, Lektorów oraz Dzieci.

7. W Czwartek, o godz. 17.00 – Godzina Święta, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W najbliższy piątek obchodzić będziemy w Kościele - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 (górny kościół), 11.00 i 18.00. W samo południe (12.00) proponujemy godzinną adorację z modlitwą różańcową w ramach tzw. „Godziny Łaski” związanej z dniem 8. grudnia. W jednym z objawień prywatnych z 1947 r., które miały miejsce we Włoszech w miasteczku Montichiari, Maryja jako Róża Duchowna obiecała modlącym się w tym czasie w kościołach, a jeśli to niemożliwe, również w domach, „wiele łask dla duszy oraz ciała”.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to również dzień ślubów wieczystych w Polskiej Prowincji Księży Sercanów. Przystąpi do nich dwóch Współbraci. Otoczmy tych Kandydatów modlitwą

9. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 7.30 i 9.00 w górnym kościele, pobłogosławimy wigilijne opłatki, które następnie będą dostępne u Pana Organisty.

10. W II niedzielę Adwentu przypada dzień pomocy duchowej i materialnej dla Kościoła na Wschodzie.

11. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas postanowiliśmy kolejny raz włączyć się w akcję charytatywną Fundacji „Małych Stópek” pod hasłem: „Paczuszka dla Maluszka”. Celem akcji, jak w latach poprzednich,  jest „zbiórka artykułów chemii kosmetycznej i przygotowanie bożonarodzeniowych prezentów dla dzieci. Potrzebne są artykuły higieniczne do pielęgnacji niemowląt, takie jak: pieluszki, żele, pudry, kremy, szampony i oliwki, które następnie zostaną przekazane potrzebującym.  W związku z tym w naszych kościołach są ustawione choinki, z których można zabrać ze sobą symboliczne bombki, następnie przygotować paczki, złożyć je pod jedną z choinek w kościele parafialnym albo górnym.

12. W ramach charytatywnej działalności Kościoła i w tym roku w adwencie będą dostępne świece Caritas. Dochód z ich rozprowadzania zasili fundusz pomocy dzieciom potrzebującym. Z góry dziękujemy Darczyńcom!

13. Serdecznie dziękujemy za pomoc w odśnieżaniu naszym Parafianom, a także Szkole. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Pana Romana Gawła, Jakuba Puto, a także Jerzego Sukty. Panu Romanowi i jego synowi Januszowi dziękujemy za przekazanie płytek i innych materiałów pomocnych w remoncie pralni na plebanii.

Uczestnikom Liturgii w naszych kościołach, dziękując za wszelkie dobro, życzymy owocnego wykorzystania dla siebie czasu Adwentu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W piątek w Kasinie Wielkiej został pochowany śp. Józef Popławski, prośmy dla Zmarłego o Bożą łaskawość: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie ...

Projekt i realizacja: © 2011 by