IV Niedziela Wielkanocna „Dobrego Pasterza” – 14 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Miarą bycia Dobrym Pasterzem według Jezusa, to oddanie swojego życia za owce. On tego dokonał na krzyżu dla naszego zbawienia i w ten sposób potwierdził nie tylko swoją dobroć, życzliwość wobec nas, ale nade wszystko miłość. Różni najemnicy, którym nie zależy na owcach, ale głównie na swoim dobru, tego nie potrafią. Właśnie ta sprawdzona miłość Chrystusa winna nas przyciągać do Niego, a zarazem zapalać do uczynienia Jego swoim Przewodnikiem, a Jego naukę codziennym programem.

1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele 61. Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne pod hasłem: Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”. W swoim orędziu przygotowanym specjalnie na ten dzień papież Franciszek napisał:  „Dzień ten poświęcony jest w szczególności modlitwie, aby wyprosić u Ojca dar świętych powołań do budowania Jego Królestwa: „proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo!” (Łk 10, 2). A modlitwa – jak wiemy – bardziej polega na słuchaniu, niż na słowach kierowanych do Boga. Pan przemawia do naszego serca i chce je zastać otwartym, szczerym i hojnym. Jego Słowo stało się ciałem w Jezusie Chrystusie, który objawia i przekazuje nam całą wolę Ojca. W tym roku 2024, poświęconym właśnie modlitwie w ramach przygotowań do Jubileuszu, jesteśmy wezwani do ponownego odkrycia bezcennego daru możliwości dialogu z Panem, z serca do serca, stając się w ten sposób pielgrzymami nadziei, ponieważ „modlitwa jest pierwszą siłą nadziei. Modlisz się, i nadzieja rośnie, rozwija się. Powiedziałbym, że modlitwa otwiera drzwi nadziei. Nadzieja jest, ale moją modlitwą otwieram jej drzwi”. Niech prośba o nowych kapłanów i osoby gotowe poświęcić się Bogu będzie obecna w naszych codziennych, osobistych modlitwach szczególnie w najbliższym tygodniu. Módlmy się o nowe powołania z naszej parafii i wspierajmy tych, którzy już je realizują w Kościele.

2. Dzisiaj w Strażnicy w godz. od 8.30 do 12.30 – kolejna akcja krwiodawstwa organizowana przez Parafialny Zespół Caritas i OSP Węglówka. Chętnych zapraszamy!

3. W poniedziałek, z racji 22. dnia miesiąca - kolejne nabożeństwo do św. Rity z błogosławieństwem róż. Początek nabożeństwa o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Intencje, które chcielibyśmy polecać wstawiennictwu świętej Rity, można składać przed nabożeństwem w koszyczku przy konfesjonale.

4. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie, a zwłaszcza o sprawie poszanowania w niej życia od poczęcia po naturalną śmierć. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu spotkania grupowe dla Kandydatów do Bierzmowania:

- czwartek, godz. 17.00 – gr. I; godz. 19.00 – gr. III

- piątek, godz. 17.00 – gr. II; godz. 19.00 – gr. IV

6. Spotkania Grup Parafialnych: schola – piątek, godz. 17.00; ministranci, lektorzy – sobota, godz. 10.30, Krąg biblijny – sobota, godz. 16.30.

7. Wyrazy wdzięczności Przedstawicielom naszej Parafii za udział w Narodowym Marszu na rzecz Życia w Warszawie. Reprezentowało nas tam 16 osób. Podziękowania kierujemy w stronę Pana Romana Gawła za wypożyczenie busa. Drugiego busa użyczyło nam Seminarium w Stadnikach.

Wszystkim Gościom, Parafianom, a zwłaszcza Jubilatom i Solenizantom najbliższego tygodnia, pamiętając z wdzięcznością za wszelkie dary przekazane na plebanię, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Najświętszej Maryi Panny.