Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Bóg Trójjedyny, Ojciec, Syn i Duch Święty dzieli się z człowiekiem miłością. Tą prawdą dzieli się Jezus z Nikodemem podczas nocnego spotkania. Prośmy Ducha Świętego, aby wzmocnił w nas wiarę w tę właśnie miłość i uzdolnił do rozpoznawania jej znaków w naszej codzienności. Niech każdy, świadomie przez nas uczyniony znak krzyża świętego, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, umacnia nas w przekonaniu, że oddajemy cześć Jedynemu Bogu, wysławiamy Jego wielkość w potędze działania i w ten sposób odpowiadamy na miłość, którą zostaliśmy objęci.

1. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii czas odnowienia Misji  Świętych. W ich przeżyciu pomagać nam będzie sercanin – ks. Zdzisław Płuska. Ojcu Misjonarzowi życzymy światła Ducha Świętego, a wszystkich Parafian zachęcamy do korzystania z nauk misyjnych. Program Misji znajdziemy na stronie internetowej parafii, a także w aplikacji na telefon. Jest on jeszcze dostępny w przedsionku kościoła.

            Obecna niedziela jest zarazem pierwszą w miesiącu czerwcu. Dla osób przynależących do Żywego Różańca – zmiana tajemnic. Przez najbliższe 30 dni, prosimy ich o modlitwę w intencji Misji świętych, o błogosławione owoce tego czasu, a także o wzrost wiary pośród wszystkich Parafian. Zwyczajowo możemy dzisiaj też dokonywać wpłat związanych z posługą Pana Organisty. „Bóg zapłać” za ofiary!

2. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.00 w górnym kościele wyruszymy w procesji eucharystycznej do dolnego kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców osiedli i młodzież, szczególnie z kl. VIII, według porządku z poprzednich lat. Prosimy dziewczynki z przedszkola oraz z klasy I i II o sypanie kwiatów. Dzieci klasy III zapraszamy do udziału w procesji w strojach komunijnych. Zapraszamy Straż Honorową Serca Jezusowego, strażaków ze swoimi sztandarami, a także orkiestrę. Zachęcamy do przystrojenia swoich domów na trasie procesji, a także przygotowania feretronów i obrazów, które zazwyczaj są niesione w procesji. Będziemy chcieli je przewieźć do górnego kościoła w środę, po Mszy św. wieczornej. Przygotowanie ołtarza Młodzieży - środa, godz. 19.00.

          W czasie oktawy Bożego Ciała, procesja wokół kościoła - codziennie, bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym rozpoczynającym się, w dni powszednie - o godz. 18.00, a w niedzielę - o godz. 16.45 z wyłączeniem piątku i soboty podczas Misji św. Wtedy nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 17.30.

3. W najbliższą sobotę, o godz. 11.00, jeszcze w ramach Misji – Msza św. dla Chorych i Seniorów, a po niej spotkanie pod wiatą w ogrodzie, przygotowane przez Parafialny Zespół Caritas, z okazji dnia patrona św. Brata Alberta Chmielowskiego. Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy w dotarciu do kościoła w tym dniu prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

Przy okazji przypominamy, że odwiedziny Chorych w domach będą w piątek, od godz. 10.00. Zgłoszenia Chorych, którzy nie korzystają z posługi w pierwsze piątki do środy włącznie.

4. W dniu 17 czerwca w Centrum św. Jana Pawła II i w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie –  Łagiewnikach, odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Czcicieli Serca Jezusowego. Planujemy wspólny wyjazd na to wydarzenie. Wszystkich chętnych, nie tylko członków Straży Honorowej, zapraszamy do zapisów. Potrwają one do czwartku – 15 czerwca. Wyjazd w dniu pielgrzymki – o godz. 8.00, powrót około godz. 17.00.

5. Przypominamy, że dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy, którą przeżywamy jest ostatnim dniem, w którym katolicy mogą uczynić zadość przykazaniu kościelnemu dotyczącemu przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

            Wszystkim Uczestnikom Liturgii w naszych kościołach życzymy kolejnego, błogosławionego tygodnia. Modlitwą obejmujemy wszystkich Dobroczyńców naszej wspólnoty zakonnej, dziękując za przekazane dary na plebanię w ostatnim czasie.

Projekt i realizacja: © 2011 by