Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Jeśli Duch Święty prowadzi nas do całej Prawdy, to warto Jemu się poddać. Co to znaczy w praktyce poddać się Jego działaniu? Po pierwsze – potrzeba przyzywać Go jak najczęściej w modlitwie. Po drugie: rozbudzać w sobie wrażliwość na znaki Jego działania. Po trzecie – dbać w sposób ciągły o stan łaski uświęcającej w sobie, by On mógł w moim wnętrzu działać, a także powoływać się na Jego siedmiorakie dary: Mądrości, Rozumu, Rady, Męstwa, Umiejętności, Bojaźni Bożej i Pobożności oraz współpracując z Nim cieszyć się owocami tej relacji w postaci miłości, radości, pokoju, cierpliwości, uprzejmości, dobroci, wierności, łagodności opanowania.

1. Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego, a zarazem uroczystość Pierwszej Komunii Św. Kolejna grupa, tym razem siedemnaściorga dzieci, od tego dnia, będzie mogła przyjmować Pana Jezusa do serca. Otoczmy Dzieci i ich Najbliższych modlitwą. Niech biały tydzień, codzienne Msze św. wieczorne, umocnią w nich pragnienie częstego przyjmowania Komunii św. W środę Dzieci Pierwszokomunijne i przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii św. wraz z Rodzicami, odbędą pielgrzymkę do Czernej. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.30.

            Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Jeszcze przez tydzień można wypełnić przykazanie kościelne dotyczące przyjęcia Komunii św. w czasie wielkanocnym. Zachęcamy wszystkich, którzy do tej pory tego nie uczynili, aby zadbali o to w najbliższych dniach. Jeśli konieczna wcześniej będzie spowiedź św., to w tygodniu można to uczynić na pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

2. W poniedziałek przypada zwyczajowo drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszej parafii z formularza o Matce Kościoła o godz. 7.00, 9.00 w górnym kościele, 11.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu we wtorek przypada 102. rocznica uroczystego poświęcenia kościoła górnego pw. Matki Bożej Anielskiej.  Z tej okazji, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 - uroczyste „Te Deum”, jako wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za wszelkie łaski, które stają się naszym udziałem dzięki istnieniu tamtejszej świątyni. W modlitwie pamiętać będziemy o Fundatorze tamtego dzieła oraz o jego Budowniczych i Ofiarodawcach.

4. W środę wspomnienie św. Rity i kolejne nabożeństwo ku jej czci wraz z błogosławieństwem róż. W tym dniu o godz. 17.45 – nabożeństwo majowe wraz z modlitwą Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie od godz. 18.00 modlitwy za przyczyną św. Rity i Msza św. Serdecznie zapraszamy!

5. W tym tygodniu spotkania grupowe dla Kandydatów do Bierzmowania:

- czwartek, godz. 17.00 – gr. I; godz. 19.00 – gr. III

- piątek, godz. 17.00 – gr. II; godz. 19.00 – gr. IV

6. W sobotę o godz. 16.30 – kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Nowi Uczestnicy mile widziani!.

7. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00,  Dzieci klasy IV świętować będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli Fundacji Profeto prowadzącej portal profeto.pl oraz Radio Profeto. Istnienie tych dzieł jest zagrożone wskutek niesprawiedliwych działań władz wokół ośrodka Archipelag, który fundacja buduje. Chodzi między innymi o zablokowanie środków finansowych na kontach – między innymi darowizn osób wspierających media ewangelizacyjne. Profeto będzie gościć wśród nas z własną kawą, książkami i innymi artykułami, które będzie można zakupić i w ten sposób wesprzeć ich w prowadzeniu potrzebnych dzieł. Zachęcamy do pomocy!

9. Również w przyszłą niedzielę na terenie Szkoły Podstawowej im. św. Józefa w Węglówce odbędzie się impreza charytatywna „Majówka dla Kubusia”. Organizatorzy zapraszają na godzinę 15:00 na Koncert Orkiestry Dętej OSP w Węglówce i występy uczniów szkół podstawowych z Węglówki i Wiśniowej. W programie przewidziane są atrakcje dla dzieci i dorosłych. Całość środków zebranych podczas charytatywnej majówki zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację 4 – letniego  Jakuba Miśkowca. Zbiórkę przeprowadzi Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem”. Organizatorzy z góry dziękują za życzliwą odpowiedź na tę propozycję.

10. Dziękujemy za wszelkie prace wykonane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła, uporządkowanie terenu przykościelnego, a także za tradycyjny dar ołtarza, którym jest Ornat Maryjny i relikwiarz św. Rity. Dziękujemy ks. Adamowi za całoroczną pracę z Dziećmi kl. III. Panu Organiście oraz Wychowawczyni klasy III za wszelki trud włożony w przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej.

11. W przedsionku kościołów jest dostępny tekst protestu, który można podpisać i wysłać do Ministerstwa Edukacji w związku z planami redukcji lekcji religii w szkołach.

    Podziękowania również kierujemy w stronę Pana Bronisława Filipiaka za prace wykonane na cmentarzu.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy na najbliższy tydzień Bożej Opieki. Szczęść Boże!

 

Projekt i realizacja: © 2011 by