Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Pielgrzymka do Włoch, 10 -17 maja br. - Są jeszcze wolne miejsca!

Data: 2023-04-17 20:04

Pielgrzymka samolotowa do Włoch 
Termin: 10-17.05.2023

 

Dzień I – 10.05.2023 - PRZELOT DO RZYMU Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Rozpoczęcie odprawy lotniskowej. Wylot do Włoch. Lądowanie na lotnisku w Rzymie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień II – 11.05.2023 – RZYM Śniadanie. Zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO - Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny i statuą króla Wiktora Emmanuela, spacer wzdłuż ruin Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz). Msza święta. Zwiedzanie BAZYLIKI ŚW. JANA NA LATERANIE. Następnie zwiedzanie KATAKUMB ŚW. KALIKSTA z przewodnikiem. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

 

Dzień III – 12.05.2023 – RZYM Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie RZYMU. Spacer po RZYMIE BAROKOWYM, Plac Navona, Plac Hiszpański z przepięknymi barokowymi schodami oraz Fontannę Di Trevi, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej imponujących włoskich budowli wodnych. Na koniec będziemy mieli okazję podziwiać Panteon – świątynię wszystkich bogów. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień IV – 13.05.2023 – SPOLETO, ROCCAPORENA - CASCIA Po śniadaniu przejazd do SPOLETO, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast Umbrii, spacer po mieście z pilotem, następnie przejazd do ROCCAPORENY , gdzie żyła św. Rita, jedna z najbardziej czczonych we Włoszech świętych . Następnie przejazd do CASCI, miejsca, w którym pełniła swoją posługę jako siostra zakonna. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Czas na własną modlitwę. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

 

Dzień V – 14.05.2023 – ASYŻ, PERUGIA, JEZIORO TRASIMENO Śniadanie. Przejazd do ASYŻU - miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka , modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej oraz znajdującą się wewnątrz - PORCJUNKULĄ. Przejazd do PERUGGI. Spacer po miasteczku podczas którego zobaczymy m.in.: Piazza IV Novembre, przy którym znajduje się wykonana z marmuru i brązu fontanna oraz gotycka katedra San Lorenzo. Przejazd nad JEZIORO TRASIMENO. Krótki odpoczynek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień VI –- 15.05.2023 - GUBBIO, CORTONA, AREZZO Śniadanie. Przejazd do GUBBIO – miejsce gdzie miało miejsce spotkanie św. Franciszka z wilkiem. Przejazd do CORTONY, typowego toskańskiego miasteczka na wzgórzu: mury miejskie z bramami, panorama fortecy medycejskiej. Przejazd do AREZZO. Urocze toskańskie miasteczko. Najcenniejszym zabytkiem miasteczka jest XIII-wieczny kościół San Francesco z XV-wiecznym cyklem fresków. Charakterystyczny dla miasta jest rozległy pochylony stromo plac – Piazza Grande. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg .

 

Dzień VII – 16.05.2023 – ORVIETO, BAGNOREGIO Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do średniowiecznego miasteczka położonego na szczycie wulkanu - ORVIETO. Przejazd kolejką do miasta. Zwiedzimy tu jedną z najpiękniejszych katedr gotyckich we Włoszech, znajdującą się na placu Piazza del Duomo. KATEDRA DUOMO w Orvieto kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał. Przejazd do BAGNOREGIO . Spacer po średniowiecznym miasteczku zniszczonym w wyniku trzęsienia ziemi (przez to zwane jest „umierającym miasteczkiem”). Położone na szczycie skały tufowej, jest doskonałym punktem widokowym m. in. na dolinę Tybru. Przejazd na kolację i nocleg .

 

Dzień VIII – 17.05.2023 – AUDIENCJA - POWRÓT Śniadanie W FORMIE BOX. Przejazd na WATYKAN - udział w Audiencji Generalnej z Ojcem Świętym Papieżem Franciszkiem. (uwarunkowany obecnością Ojca Świętego). Czas wolny. Przejazd na lotnisko. 18.30 - Odprawa Lotniskowa. 20.30 - Wylot do Polski do Krakowa. Zakończenie Pielgrzymki

 

Cena pielgrzymki : 1500 PLN + 500 EURO

 

Cena obejmuje:

• przelot liniami Wizzair z Krakowa do Rzymu

• bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20cm

• Bagaż rejestrowany o wadze max. 20 kg

• 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach***

• 7 śniadań i 7 obiadokolacji

• przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, video

• opieka pilota

• ubezpieczenie (NNW, KL, OC, BP)

• ubezpieczenie od chorób przewlekłych

• TFG,TFP

 

Cena nie obejmuje:

• KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU - ok.70-80 EURO (wstępy, opłata za przewodników) ZBIERANE PRZEZ PILOTA W DNIU 1 W AUTOKARZE

 

Organizatorem Pielgrzymki jest: Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe Beskidvision sp.j Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

 


Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by