Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Pielgrzymka Leżajsk-Przeworsk-Markowa

2023-08-31 15:08

Wyprzedzamy wszystkich! Sprawozdanie z pielgrzymi widzianej oczami ks. Adama.

 

 

Czytaj więcej

Pielgrzymka 28 sierpnia br.

2023-08-26 09:08

Jeszcze są miejsca na pielgrzymkę 28 sierpnia br. do Leżajska, Przeworska i Markowej, związanej z rodziną Ulmów, którzy będą beatyfikowani 10 września. Jesli czas tylko pozowoli grupa odwiedzi również Łańcut. Aby zdążyć z ubezpieczeniem, chcielibyśmy zamknąć listę dzisiaj do godz. 12.30. Chętnych zapraszamy! Nie jest to wyjazd tylko dla dzieci, młodzieży, mogą również pojechać Dorośli, którzy chcieliby odwiedzić wspomniane miejsca. Wyjazd w poniedziałek o godz. 5.45, powrót wieczorem ok godz. 21.00. 

Koszt dla ministrantów, dziewcząt ze scholii, młodzieży przygotowującej dożynki - 20zł. Dla innych osób 70 zł. Zapisy bezpośrednio w kancelarii, przez maila: parafiaweglowka@gmail.com, telefonicznie i sms: 730847678,   Do ubezpieczenia grupy potrzebować będziemy: Imię i nazwisko, Pesel i adres. Niepełnoletnich prosimy również o przyniesienie w dniu wyjazdu pisemnej zgody Rodziców, jesli nie będzie znimi Osoby Dorosłej. Niezwłoczne zapisy pozwolą nam też dobrać odpowiedni autobus tak, aby wszyscy zainteresowani mogli pojechać. Serdecznie zapraszamy!

Duszpasterze

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Leżajska i Markowej

2023-08-22 20:08

W poniedziałek, 28 sierpnia planujemy pielgrzymkę do Leżajska i Markowej. Przy okazji grupa będzie mogła odwiedzić Przeworsk i tam muzeum rodziny Lubomirskach, fundatorów naszej parafii, oraz muzeum pożarnictwa, a także Łańcut, a tam pałac i powozownię. W Markowej, związanej z rodziną Ulmów, która ma być niebawem beatyfikowana, ma być Msza św. Wyjazd spod kościoła o godz. 5.45. Powrót ok. godz. 21.00. Koszt dla ministrantów, dziewcząt ze scholii, młodzieży przygotowującej dożynki - 20zł. Dla innych osób 70 zł. Zapisy bezpośrednio w kancelarii, przez maila: parafiaweglowka@gmail.com, telefonicznie i sms: 730847678,   najpóźniej do południa w sobotę,  26 sierpnia. Do ubezpieczenia grupy potrzebować będziemy Imię i nazwisko. Pesel i adres. Niezwłoczne zapisy pozwolą nam dobrać odpowiedni autobus tak, aby wszyscy zainteresowani mogli pojechać. Serdecznie zapraszamy!

 

Czytaj więcej

Abstynencja na sierpień

2023-07-29 22:07

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

NA SIERPIEŃ – MIESIĄC ABSTYNENCJI 2023

 

Sierpniowe dni w historii naszej Ojczyzny niejednokrotnie zmieniły jej bieg. Walka o wolność, poświęcenie polskich bohaterów, nadzieja na odnowę, jak również wielka radość z odniesionych zwycięstw – składają się na szczególną atmosferę tego miesiąca. Dominuje w niej troska o losy narodu. Troska, którą Polacy przyzwyczaili się składać w dłonie Maryi, swojej Królowej. Te dwie piękne cechy Polaków – miłość Ojczyzny i miłość Matki Bożej, były i są nadal źródłem wielu potrzebnych inicjatyw budujących naszą jedność, pomagających nam trwać w wierze. Dlatego sierpień przeżywamy jako miesiąc dobrowolnej rezygnacji z alkoholu z motywów patriotycznych i religijnych. Zachęca do tego Episkopat Polski od 1984 roku.

(Czytaj dalej ,,,)

Czytaj więcej

Jutro nabożeństwo czerwcowe o godz. 10.45

2023-06-17 18:06

Ze względu na Mszę św. wieczorną, o godz. 17.00, która planowana jest na cmentarzu, wyjatkowo nabożeństwo czerwcowe o godz. 10.45. Wczesniej od 10.30 - adoracja w ciszy. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Dyspensa w piątek, po Uroczystości Bożego Ciała

2023-06-08 08:06

 

Dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

w piątek 9 czerwca 2023 r.

W piątek 9 czerwca br., po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało), wszystkim Parafianom oraz przebywającym na terenie parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Węglówce, ze względu na duchowe dobro wiernych (okazja do rodzinnych, sąsiedzkich, przyjacielskich spotkań osób, które w wielu wypadkach, na co dzień pracują i przebywają za granicą), na podstawie Kanonu 1245 Kodeksu Prawa Kanonicznego, UDZIELAM DYSPENSY od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby, które skorzystają z powyższej dyspensy zobowiązuję, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i w innych częściach świata lub podjęli jakiś uczynek miłosierdzia względem bliźnich czy też akt pobożności.

            Przy tej okazji przypominam również, że skorzystanie z dyspensy jest przywilejem, a nie obowiązkiem.

 

ks. Sławomir Kamiński SCJ

Proboszcz Parafii

pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Węglówce

 

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by