Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

Wspomnienie św. Floriana / Dzień Strażaka

2012-05-15 00:05

_DSC0264.JPG

Czwartego maja przypada tradycyjnie wspomnienie św. Floriana, patrona naszej Archidiecezji Krakowskiej oraz jednego z patronów miasta Krakowa. Ale św. Florian kojarzy się nam przede wszystkim ze Strażą Pożarną, bo to on od wielu wieków wspiera ich w ciężkiej i ofiarnej służbie drugiemu człowiekowi. Z tej okazji także w naszej miejscowości obchodzono Dzień Strażaka.

Czytaj więcej

Czuwanie młodzieży w Stadnikach - WSPOMNIENIE

2012-05-07 21:05

phoca_thumb_l_dsc_0592.jpg

Kolejne wiosenne czuwanie młodzieży sercańskiej odbyło się 28/29 kwietnia w pobliskich Stadnikach.  Okazało się, że temat czuwania - powołanie może dotyczyć każdego z nas i że powołanie to nie tylko cel, ale przede wszystkim droga. Droga, która staje się łatwiejsza gdy „kocha się osobę, którą idzie się odwiedzić”. A my szliśmy odwiedzić Jezusa, dlatego nawet 20 km przebyte pieszo w skwarze dnia było dla nas zwycięską próbą wiary.

Czytaj więcej

Święty Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski, opiekun ze Szczałby

2012-05-06 16:05

_DSC0371.JPG

Najdawniejszym i pierwszym źródłem do żywotu św. Stanisława są roczniki, czyli notatki według kolejności lat o najdawniejszych wydarzeniach, które za czasów arcybiskupa Arona (+ 1059) zostały przywiezione do Krakowa i które kontynuowano, oraz Katalog Biskupów Krakowskich. W obu tych dokumentach znajdują się daty rządów św. Stanisława i wiadomość o translacji (przeniesieniu) jego ciała. O św. Stanisławie pisze pierwszy historyk polski, Anonim, zwany potocznie Gallem (ok. 1112), i obszernie bł. Wincenty Kadłubek (+ 1223), który jako biskup krakowski mógł mieć informacje bliższe o swoim poprzedniku. Pierwszy, właściwy żywot św. Stanisława napisał dominikanin, Wincenty z Kielc, ok. 1240 roku, który służył jako podstawa do kanonizacji naszego męczennika.

Czytaj więcej

Rozpoczęcie nabożeństw majowych

2012-05-03 23:05

majowe1.jpg

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Szczególnie w Polsce gromadzimy się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych. W naszej parafii już tradycyjnie nabożeństwa rozpoczęliśmy 30. kwietnia uroczystym odśpiewaniem litanii oraz procesją. 

Czytaj więcej

Nowy, wielkanocny numer "Lepiej być"

2012-04-12 19:04

lb1.png

Ukazał się nowy, wielkanocny numer naszej parafialnej gazetki. Dostępny jest także w formie elektronicznej w zakładce "Lepiej być". Jego autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Czytaj więcej

Wielkanocne "Dziady"

2012-04-12 11:04

P4092787.JPG

Tradycją Poniedziałku Wielkanocnego jest nie tylko polewanie się wodą, ale także stary zwyczaj "Dziadów śmiguśnych". W naszym rejonie jest on szczególnie popularny, m.in. przez konkursy organizowane przez UG. Te święta, chociaż lekko zimowe zgromadziły w naszej parafii wielu przebierańców - "Dziadów".

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by