Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

III niedziela Wielkiego Postu 2015 - rozważanie...

2015-03-08 14:03

wielki_post_news01.jpg

Ewangelia według św. Jana

Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska! Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. Kiedy zaś przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w imię Jego, widząc znaki, które czynił. Jezus natomiast nie zwierzał się im, bo wszystkich znał i nie potrzebował niczyjego świadectwa o człowieku. Sam bowiem wiedział, co w człowieku się kryje.

Czytaj więcej

Misterium Męki Pańskiej 2015

2015-03-07 14:03

mst1.JPG

     W Niedzielę Palmową, 29 marca po raz szósty Grupa Młodzieżowa wystawi Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Spektakl odbędzie się w Sali Gimnastycznej ZPO Węglówka dwukrotnie: o godz. 1500 oraz o 1800. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, zarówno parafian jak i mieszkańców okolicznych miejscowości. 

-> informacje szczegółowe

-> facebook

-> film z Misterium 2013

Czytaj więcej

Nowy numer "Lepiej być"

2015-03-07 14:03

lb2.JPG

     Ukazał się nowy numer parafialnej gazetki "Lepiej być". Autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać".
Numer jest dostępny także na naszej stronie internetowej w zakładce "Lepiej być".

Czytaj więcej

II niedziela Wielkiego Postu 2015 - rozważanie...

2015-02-28 13:02

wielki-post-1.jpg

Ewangelia według św. Marka
      Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden folusznik na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.

Czytaj więcej

1 MARCA - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2015-02-26 14:02

540813_335711859874234_312792067_n.jpg

     Pierwszego marca obchodzimy narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wspominamy w tym dniu wszystkich, którzy mimo okupacji Sowietów i nielegalnie wybranej władzy PRL wciąż walczyli o wolność dla Polski.

     Z tej okazji w niedzielę, 1 III o godz. 1100 odprawiona zostanie Msza św. za poległych Żołnierzy Niezłomnych polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej szczególnej Mszy św. oraz do wywieszenia flagi narodowej w tym dniu.

Więcej o Żołnierzach Wyklętych w aktualności.

Czytaj więcej

Rekolekcje internetowe - profeto.pl

2015-02-23 15:02

19_1.jpg

     Nadszedł Wielki Post. Portal Profeto.pl rusza z kolejnym cyklem rekolekcji wielkopostnych z cyklu 360 Sekund. Temat rekolekcji: "Umrzeć z miłości". Rekolekcje głosi ks. Andrzej Gołębiowski, salezjanin, człowiek nieprzeciętny, otwarty, pełny miłości do ludzi. Zapraszamy, przeżyjmy ten Wielki Post wspólnie z Chrystusem.

Rekolekcje dostępne są pod tym linkiem: ->kliknij tutaj

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by