Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

Czas radosnego oczekiwania...

2011-11-26 20:11

adwent.jpg

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla czyli między 29 listopada a 3 grudnia. Trwa on od 23 do 28 dni, z których cztery zawsze są niedzielami. Adwent kończy się wigilią Bożego Narodzenia, która niekiedy zbiega się z czwartą niedzielą Adwentu. Adwent rozpoczyna się od pierwszych nieszporów pierwszej niedzieli Adwentu, a kończy się pierwszymi nieszporami Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu zawsze rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele.

Czytaj więcej

Poświęcenie ołtarzy w kościele górnym

2011-11-20 19:11

DSC_0111.JPG

Ostatnia niedziela roku liturgicznego to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wdzięczni Bogu za wspaniałego Władcę naszych serc,  pragniemy na zakończenie roku liturgicznego złożyć mu nasze wyrazy wdzięczności, szacunku i oddania. Ta niedziela była jednak dla naszej parafialnej wspólnoty szczególna z powodu wizyty ks. kard. Stanisława Nagy’ego, który dokonał poświęcenia nowych ołtarzy bocznych w „górnym” kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej.

Czytaj więcej

2011-11-19 21:11

_DSC5134.JPG

         Nasza wspólnota parafialna przeżyła piękny czas Misji intronizacyjnych Serca Jezusowego, wszyscy po raz kolejny zawierzyliśmy nasze życie Bożemu Sercu. Mam wielką nadzieję, że te dni przyniosą nam piękne duchowe owoce.

         Cieszę się bardzo, że jako parafialna wspólnota rozwijamy się duchowo, a także materialnie. Z rzeczy materialnych w ostatnim czasie udało nam się powiększyć parking przy dolnym cmentarzu. Bardzo zaawansowane są prace przy wymianie pokrycia dachu na kościele parafialnym. W niedzielę 20 listopada Ksiądz kardynał Stanisław Nagy poświeci w górnym kościele dwa nowe ołtarze. Jeden z nich poświęcony jest bł. Janowi Pawłowi II. Dziękuję bardzo Fundatorom tych ołtarzy, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do ich powstania. Dziękuję za Wasze zaangażowanie w sprawy parafii i wszelką pomoc.

         Niech Boże Serce wynagradza Wam wszelkie dobro Swoim błogosławieństwem i potrzebnym łaskami.

 

 

Czytaj więcej

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

2011-11-19 18:11

chrystus_krol.jpeg

Uroczystość tę wprowadził do liturgii papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu. Początkowo uroczystość obchodzono w ostatnią niedzielę października; reforma soborowa przeniosła jej termin na ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Pius XI, uzasadniając swą decyzję, pisał m.in.:

Czytaj więcej

Misyjne zamyślenia...

2011-11-12 15:11

SercePJ3.jpg

Minął już jakiś czas, odkąd w naszej parafialnej wspólnocie zakończyliśmy Misje Święte. Kilka dni pierwszej połowy listopada z pewnością było dla nas okazją do częstszej rozmowy z Bogiem, częstszej modlitwy, częstszej obecności w kościele. Ale te misje święte miały charakter szczególny. W naszej parafii staraliśmy się jeszcze bardziej niż dotychczas zgłębić tajemnicę miłości Bożego Serca. Czy to nam się udało? Na to pytanie odpowiedzieć musi sobie każdy z osobna.

 

Czytaj więcej

Misje 6 - 11 listopada

2011-11-11 20:11

_DSC4619.JPG

"Serce Jezusa, życie i zmartwychwstanie nasze, króluj w sercach naszych".

Uroczystym oddaniem całej parafialnej wspólnoty Najświętszemu Sercu Jezusa zakończyliśmy Misje Intronizacyjne w naszej miejscowości, które odbywały się w dniach 6 - 11 listopada. Była to dla nas wszystkich okazja do chwili osobistej modlitwy, rozmowy z Bogiem, ale także do zastanowienia się nad sobą i swoim życiem, do czego idealną okazją były spotkania dla poszczególnych grup i stanów naszej parafii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z poszczególnych wydarzeń i spotkań podczas Misji Świętych.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by