Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Zmarła Anna Woś

2020-04-23 09:04

 

W dniu 22 kwietnia br. zmarła  Anna Woś, lat 95  (Węglówka (os. Przylasek), nr 12). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 kwietnia br. (sobota) w kościele parafialnym.  O godz. 13.00 - różaniec, a  o godz. 13.30 - Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała Zmarłej do grobu na pobliskim cmentarzu. Śp. Annę polecamy modlitwie wszystkich Parafian.

 

Ze względu na czas zagrożenia epidemicznego we Mszy św. pogrzebowej może wziąć udział tylko 22 osoby. Na cmentarzu w odpowiednim rozproszeniu (odległość miedzy osobami przynajmniej 2 m.) może przebywać do 50 osób. Obowiązuje nakaz zakrywania dróg oddechowych poprzez użycie np. maseczki, tak w kościele, jak i na cmentarzu.

Jeśli bedzie takie pragnienie, to po odwołaniu zagrożenia, zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Anny Woś, która będzie okazją do uroczystego pożegnania Zmarłej przez wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, ale nie mogli tego uczynić. Z góry dziękujemy za zrozumienie tej sytuacji i prosimy o dostosowanie się do wytycznych służb sanitarnych. 

 

Różaniec w kaplicy przedpogrzebowej tylko w gronie najblizszej rodziny - 23 i 24 kwietnia br. (czwartek, piątek), godz. 19.00.

 

 +++++++++++++++++

 

Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci!

R i P

Czytaj więcej

Oto są baranki młode - pieśń wielkanocna

2020-04-14 21:04

Czytaj więcej

Zmarł Tadeusz Fryc

2020-04-14 12:04

W dniu 14 kwietnia br. zmarł  Tadeusz Fryc, lat 81  (Węglówka, nr 210). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 kwietnia br. (czwartek) w kościele parafialnym.  O godz. 12.30 - różaniec, a  o godz. 13.00 - Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała Zmarłgo do grobu na pobliskim cmentarzu. Śp. Tadeusza polecamy modlitwie wszystkich Parafian.

 

Ze względu na czas zagrożenia epidemicznego w pogrzebie może wziąć udział tylko pięć osób z najbliższej Rodziny. Po odwołaniu zagrożenia, zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Tadeusza Fryca, która będzie okazją do uroczystego pożegnania Zmarłego przez wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, ale nie mogli tego uczynić. Z góry dziękujemy za zrozumienie tej sytuacji i prosimy o dostosowanie się do wytycznych służb sanitarnych. 

 

Różaniec w kaplicy przedpogrzebowej tylko w gronie najblizszej rodziny - 14 i 15 kwietnia br. (wtorek, środa), godz. 19.00

 +++++++++++++++++

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

Czytaj więcej

Błogosławieństwo potraw wielkanocnych do wykorzystania w domu.

2020-04-11 14:04

Czytaj więcej

Wigilia Paschalna - Światło Nadziei dla Świata - akcja biskupów Europy

2020-04-11 13:04

Biskupi europejscy w uzgodnieniu ze Stolicą Apostolską wyszli z incjatywą, aby w katolickich domach zapłonęła dzisiaj świeca w oknach podczas trwania Wigilii Paschalnej w kościołach. Ma to być znak łącznosci wszystkich katolików, którzy z pwodu epidemii koronawirusa nie mogą uczestniczyć w Liturgii w swojej parafii.

"Światto to w szczególny sposob wskazuje na nadzieję, gdyz przywodzi na myśl świecę paschalną - symbol Chrystusa Zmartwychwstalego, dawcy wszelkiego dobra, pokoju i życia". Bp Artur Miziński - Sekretarz Generalny Episkopatu Polski.

Można w ty wzgledzie, oczywiście zachowująć wszelkie zasady bezpieczeństwa, wykorzyustać do tego paschliki, które były w tym roku rozprowadzane przez Caritas.

Czytaj więcej

Objazd parafii z Najświętszym Sakramentem w asyście Straży

2020-04-10 17:04

Godzina rozpoczęcia przejazdu: 7.00.

Plan przejazdu: od kościoła parafialnego w stronę górnego kościoła, wjazd na osiedle Lisy, dalej na osiedle Wieczniaki, na parking przy górnym kościele, do osiedla Chałpniki. Następnie powrócimy do rozwidlenia i skierujemy się drogą na Węgierskie, wjazd na osiedle Draby, Wosie, Groty, dolna część parafii przez osiedla: Obajtki, Sternale, wjazd na osiedle Pilchy (do rodziny P. Górnich), następnie osiedle Dwór w stronę Łęgu, wjazd na osiedle Wosie (do rodziny P. Ryś). Następnie wjazd na Przylasek, do rodziny P. Drab, dalej w stronę kościoła parafialnego główną drogą, wjazd na osiedla Szczałba (do kapliczki), parking przy Strażnicy, wjazd na osiedle nad Rzeką (do P. Kuchnia), dalej główną drogą na Jaworzyce, wjazd na osiedle Las do osiedla Ciastonie, w drodze powrotnej wjazdna  osiedle Dział do rodziny P. Ziębów, następnie wjazd na osiedle Paryle do rodziny P. Ziębów, wjazd na osiedle Łabędzie do rodziny Kus i powrót do kościoła parafialnego przez Jaworzycę.

Mamy świadomość, że nie dojedziemy wszędzie. W wyborze miejsc, kierowaliśmy się możliwością dogodnego nawrotu.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by